Державний зерновий гігант прокоментував заяву про недоотриманий прибуток

4 липня 2018, 13:52

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) прокоментувала звіт Держаудітслужби, в якому йдеться про 22 млрд грн недоотриманого прибутку, і який через півроку після опублікування раптово викликав інтерес ЗМІ.

Як йдеться в повідомленні компанії, оцінку діяльності попереднього керівництва ДПЗКУ вже неодноразово давали правоохоронні органи у форматі кримінальних справ, і необхідність окремого 52-сторінкового звіту на цю тему є сумнівною.

Відео дня

"Даючи оцінку "мільярдних збитків" та "хроничної збитковості", які сформувались, в формулюванні Державної аудиторської служби "внаслідок невиконання укладених договорів", упорядники звіту та його інтерпретатори жодним чином не враховують той факт, що ці збитки були закладені ще в день укладання цих договорів в 2012 році. На жаль, підписанти з української сторони вочевидь не ставили собі за мету ні забезпечення прибутковості корпорації, ні дотримання інтересів держави Україна", - йдеться в повідомленні.

Компанія зазначає, що керівництво ДПЗКУ веде постійний діалог з китайськими стратегічним партнером і кредитором - Експортно-імпортним банком Китаю та китайським імпортером ССЕС про зміну умов договору на прийнятні і такі, які забезпечать баланс інтересів обох сторін, в першу чергу про зменшення кредитного навантаження та підвищення прибутковості корпорації, без чого неможливо домогтися інвестпривабливості цього активу.

У ДПЗКУ також допускають, що аудитори мають у своєму розпорядженні бездоганний план вирішення всіх проблем, що накопичилися компанії, однак звертають увагу, що не мали можливості з ним ознайомитися, оскільки ніяких звернень і запитів до корпорації не надходило.


Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) створена урядом України в серпні 2010 року. 100% випущених акцій ДПЗКУ перебувають у державній власності.

До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яні заводи. Сумарно 44 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,46 млн тонн зернових. У тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів становлять близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X