Державний банк відсудив у Ахметова 1 млрд грн за Укртелеком

8 травня 2018, 18:23

Державний Ощадбанк у Верховному суді України стягнув понад 960 млн грн з акціонера Укртелекому - компанії ЕСУ.

Про це повідомляється в прес-релізі банку.

"Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з компанії ЕСУ заборгованості за номінальною вартістю облігацій серії С, купонним доходом, емітентом яких є ЕСУ, яка з липня 2015 роки не платила державному банку купонний дохід по облігаціях", - зазначено в повідомленні.

Відео дня

Зокрема, Верховний Суд постановою 2 травня 2018 року задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення Господарського суду Києва від 2 серпня 2017 і постанову Київського апеляційного господарського суду від 1 листопада 2017 року щодо скасування відстрочки на один рік виконання рішення суду про стягнення з ЕСУ в користь Ощадбанку більше 960 млн грн.

У свою чергу в компанії СКМ відзначили, що не коментують рішення судів.

"Разом з тим, вважаємо, що питання погашення боргу перед держбанками повинні вирішуватися попередніми власниками ЕСУ, безпосередньо що привертали такий борг", - повідомили в СКМ в коментарі Інтерфакс-Україна.


Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ ("дочка" СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій.

Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X