Виконавча служба почала стягнення з Укртелекому Ахметова 810 млн грн на користь Укрексімбанку

14 серпня 2019, 10:47

Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження з примусового виконання наказу Госпсуду Києва щодо стягнення з Укртелекому 810 млн грн на користь державного Укрексімбанку.

Про це пише Finbalance з посиланням на ухвалу Північного апеляційного госпсуду від 8 серпня 2019 року.

Рішенням Госпсуду Києва від 11 жовтня 2016 року, пізніше залишеним без змін постановою Київського апеляційного госпсуду та постановою Верховного Суду, було задоволено позов Укрексімбанку про стягнення з ТОВ ЕСУ 810 млн грн заборгованості за облігаціями (відсотковий дохід).

Відео дня

Нагадаємо, в березні 2017 року ТОВ ЕСУ мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак допустило дефолт. Найбільші держателі цих паперів - Ощадбанк та Укрексімбанк (по 2 млрд грн). Випуск цих паперів сприяв процесу приватизації Укртелекома. 

У 2015 році Укртелеком приєднався до переговорів ТОВ ЕСУ з Ощадбанком і Укрексімбанком щодо боргу його власника по облігаціях. Тоді Укртелеком взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації ТОВ ЕСУ загалом на 2 млрд грн (по 1 млрд грн у кожного з держбанків) та сплатити відсотки не пізніше 15 березня 2017 року). У заставу держбанкам були передані акції Укртелекома. Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора Тримоб для МТС Україна, але ця угода зірвалася.

Як повідомлялося, Фонд держмайна продав 92,79% акцій Укртелекома в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансуванню відповідної операції сприяв у тому числі випуск облігацій ТОВ ЕСУ на 4,6 млрд грн, більшість з яких були викуплені Ощадбанком та Укрексімбанком. Наразі кінцевим бенефіціаром ТОВ ЕСУ є Ринат Ахметов.

Показати ще новини
Радіо НВ
X