Депутати запропонували урізати “зелені” тарифи Ахметову

27 червня 2018, 12:45

Група народних депутатів пропонує вже з 1 жовтня 2018 року зменшити на 50% тарифи для сонячних станцій потужністю понад 100 МВт, а також урізати  тариф для всіх вітростанцій потужністю понад 100 МВт на 30%.

Відповідна норма пропонується законопроектом №8449-4.

За інформацією видання Наші Гроші, урізання тарифу наразі стосується лише компанії ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, яка є власником Ботієвської ВЕС потужністю 200 Мвт.

Відео дня

Також ДТЕК будує сонячну станцію потужністю 200 МВт у Дніпропетровській області. Всі інші вітроелектростанції та сонячні станції в Україні на сьогодні мають потужність меншу, ніж 100 Мвт.

“Свого часу під бізнес Андрія Клюєва та Ріната Ахметова для розвитку цієї галузі були створені привабливі умови у вигляді високих коефіцієнтів “зеленого” тарифу, пільгових кредитів, дотацій від держави, що у підсумку призвело до монополізації цього сегменту ринку, а відтак – до отримання окремими бізнес структурами надприбутків”, - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Відзначається, що на приєднання до мереж Об’єднаної енергетичної системи Ботієвської ВЕС було витрачено близько 400 млн грн, які були включені у тарифи всім українським споживачам.

Також народні депутати звертають увагу на конфлікт інтересів Ахметова, який був народним депутатом, коли приймалися “зелені” тарифи.

Вказаний законопроект підписали депутати Володимир Парасюк (позафракційний), Ігор Луценко (Батьківщина), Ігор Гузь (Народний Фронт), Семен Семенченко (Самопоміч), Наталія Новак (БПП), Оксана Корчинська (РПЛ), Ірина Суслова (БПП).

Нагадаємо, що з 24 червня тарифи на “зелену” енергетику підвищили на 0,75%. Нинішні тарифи на альтернативну енергетику в Україні, за даними агентства Bloomberg, є найвищими у Європі.

Раніше група народних депутатів, які заробляють на високих тарифах "зеленої" електроенергії, запропонували зберегти щонайменше до 2020 року існуючі в Україні тарифи, які є найвищими в Європі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X