Демчишин заявив, що Україна не потребує російського газу до кінця року

23 листопада 2015, 16:42
Україна не бачить необхідності внесення передоплати російському Газпрому за поставки газу до кінця четвертого кварталу цього року

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, міністр зазначив, що Україна має достатні запаси газу у своїх сховищах. Крім того, за словами Демчишина, Україна розраховує на зниження ціни на російських газ в першому кварталі 2016 року.

Відео дня

"На даний момент споживання значно нижче, ніж ми очікували. У сховищах достатньо газу, щоб його використовувати, не закуповуючи. Є кілька причин, чому не варто купувати зараз газ. Ми очікуємо, що в першому кварталі ціна все-таки буде трохи нижче, запасів поки що достатньо і всі почуваються комфортно. Тому немає такої критичної необхідності вже робити якусь передоплату", - заявив Демчишин.

Міністр зазначив, що, враховуючи цінові диспропорції по реверсу, Україна закуповує в середньому 30 млн куб. м щодоби.

Нагадаємо, раніше глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що Україна буде закуповувати газ у російського газового монополіста Газпром в першому кварталі 2016 року тільки в тому випадку, якщо на нього буде приваблива ціна. Раніше Коболєв заявляв, що Україна в 2016 році зможе обійтися без закупівель російського газу.

Як повідомлялося, Росія розраховує продавати газ в Україну в 2016 році за ціною $146,47 за тисячу кубометрів. Нафтогаз не купував газ у Газпрому з третього кварталу поточного року, не задовольнившись запропонованої знижкою до ціни. Однак 12 жовтня після досягнення проміжного компромісу Росія відновила постачання блакитного палива в Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X