"Коли говорю про оператора, я кажу, по суті, про оператора, який не буде мати ніякого відношення до прав власності, який буде балансувати систему, координувати дії між видобувними (компаніями), імпортерами, постачальниками в Європу - тобто, буде, по суті, керівником цієї системи, оператором", - цитує Демчишина Інтерфакс-Україна.
При цьому він зазначив, що учасників такого консорціуму може бути досить багато, а частка України повинна бути 50%+1 акція.
"Для того щоб завантажити систему ефективно оперувати, однозначно потрібні ми - власники системи, європейці, які будуть покупцями цього газу, і постачальники. Але постачальником не обов'язково може бути тільки Газпром, можуть бути туркмени, можуть бути казахи", - припустив міністр.
Крім того, на його думку, якщо учасників буде багато, то завжди можна придумати відповідну комбінацію для задоволення інтересів всіх.
"Україна 50+1%, а інші 50% можуть бути розділені між 4-5 учасниками, які будуть гарантувати ефективне використання системи", - пояснив Демчишин.
У той же час Міненерговугілля спільно з Нафтогаз України і Укртрансгазом підготували презентацію та направили Єврокомісії, щоб почати цей процес. "Мені здається, в дискусії народжується істина, давайте почнемо спілкуватися", - зазначив міністр і додав, що деякі європейські учасники позитивно сприйняли ці пропозиції.
Нагадаємо, 15 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що Україна отримала протокол та пропозиції по зимовому газовому пакету, відпрацьовані Росією й Євросоюзом, і найближчим часом відправить своє бачення.
Коментарі
Правила коментування