Демчишин заговорив про реанімацію ідеї газотранспортного консорціуму

22 вересня 2015, 14:41
Створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою (ГТС) із залученням під 50%-1 акція як постачальників газу, так і європейських споживачів, дозволить зняти багато ризиків щодо транзиту газу в Європу через Україну, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин

"Коли говорю про оператора, я кажу, по суті, про оператора, який не буде мати ніякого відношення до прав власності, який буде балансувати систему, координувати дії між видобувними (компаніями), імпортерами, постачальниками в Європу - тобто, буде, по суті, керівником цієї системи, оператором", - цитує Демчишина Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому він зазначив, що учасників такого консорціуму може бути досить багато, а частка України повинна бути 50%+1 акція.

"Для того щоб завантажити систему ефективно оперувати, однозначно потрібні ми - власники системи, європейці, які будуть покупцями цього газу, і постачальники. Але постачальником не обов'язково може бути тільки Газпром, можуть бути туркмени, можуть бути казахи", - припустив міністр.

Крім того, на його думку, якщо учасників буде багато, то завжди можна придумати відповідну комбінацію для задоволення інтересів всіх.

"Україна 50+1%, а інші 50% можуть бути розділені між 4-5 учасниками, які будуть гарантувати ефективне використання системи", - пояснив Демчишин.

У той же час Міненерговугілля спільно з Нафтогаз України і Укртрансгазом підготували презентацію та направили Єврокомісії, щоб почати цей процес. "Мені здається, в дискусії народжується істина, давайте почнемо спілкуватися", - зазначив міністр і додав, що деякі європейські учасники позитивно сприйняли ці пропозиції.

Нагадаємо, 15 вересня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що Україна отримала протокол та пропозиції по зимовому газовому пакету, відпрацьовані Росією й Євросоюзом, і найближчим часом відправить своє бачення.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X