Колеса наші тихі. Як український стартап електробайків виходить на світові ринки

18 квітня 2021, 10:10
НВ Преміум

Українська компанія Delfast посадила на свої електробайки поліцейських США, а нині готова перенести виробництво з Китаю до Києва і розпочати підкорення світу. Про це пише журнал НВ.

«Я давно цікавився темою перевезень, інфраструктури, транспорту, зокрема електро. Коли побачив, що Delfast шукає інвестиції з низьким порогом входу, зрозумів, що це хороша можливість долучитися до створення українського „єдинорога“ [компанії, ринкова оцінка якої перевищує $1 млрд]», — каже Володимир Сподарик, розробник програмного забезпечення зі Львова. Зрештою він недавно інвестував особисті $5 тис. у вітчизняного виробника електробайків — фірму Delfast. Це була мінімальна сума під час кампанії із залучення коштів для українського стартапу, яка завершилася наприкінці зими.

Відео дня

Разом зі Сподариком в ідею електробайків повірили 295 осіб, які разом інвестували в неї $3,4 млн, хоча початкова мета Delfast була скромнішою — $3 млн. У обмін на гроші інвестори отримують сертифікати на акції стартапу.

«П'ять місяців тому, в середині листопада, ми оголосили краудфандингову кампанію [збір коштів] і сказали, що хочемо робити електробайки в Україні, — розповідає Данило Тонкопій, CEO і співзасновник Delfast. — Ми звернулися не до професійних фондів, а до пересічних людей».

Він запевняє: інтерес до його дітища проявили українці з усієї країни — в компанію вклалися приватні інвестори не тільки з Києва, а й Черкас, Чернігова, Львова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя і навіть із Володимира-Волинського. «І це люди різноманітного типу занять — хтось займається ІТ-розробкою, хтось володіє магазинчиком у себе в місті», — каже Тонкопій.

Переважна більшість інвесторів вклала по $10−20 тис. «Максимальний внесок був від сімейної пари з Києва, — $110 тис.», — розповідає підприємець. За його словами, крім частки у зростаючій і перспективній компанії інвесторів привернула екологічна спрямованість стартапу.

$3,4 млн — рекордна сума для Delfast: до цього загальний обсяг інвестицій, який компанія зібрала в різні періоди від венчурних фондів і бізнес-ангелів, склав дещо менше $1 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X