Справи Курченка. Внешторгсервіс заборгував майже $400 млн перед окупованим Донбасом

27 листопада 2019, 19:27

Південноосетинська компанія «Внешторгсервіс», якою управляє екс-український бізнесмен Сергій Курченко, накопичила величезні борги перед підприємствами і бюджетом невизнаних республік Донбасу.

Компанія «Внешторгсервіс» (ВТС, Південна Осетія), яка знаходиться під операційним контролем українського бізнесмена-втікача Сергія Курченко, заборгувала шахтам і підприємствам, розташованим на території окупованого Донбасу, майже $400 млн. Про це повідомляє російське інформагентство РБК з посиланням на власні джерела.

Відео дня

За інформацією агентства, ВТС отримав відстрочку на два роки по виплаті боргу перед промисловими підприємствами і вугільними шахтами, які працюють в, так званих, ДНР та ЛНР. При цьому нарахування відсотків по боргу не передбачено.

У РБК нагадують, що південноосетинська компанія стала єдиним покупцем вугілля Донбасу в 2018 році.

За даними джерела, близького до вугільних компаній Донбасу, борг Внешторгсервіс перед шахтами становить близько 8 млрд рублів: з них шахті «Комсомолець Донбасу» - понад 5 млрд руб., «Макіїввугіллю» - понад 700 млн руб., «Торезантрациту» - понад 500 млн руб., Шахті «Засядько» - понад 300 млн руб.

В цілому «бюджету республік» і захопленим підприємствам на Донбасі компанія Курченко заборгувала близько 25 млрд руб. (близько $400 млн за поточним курсом - НВ Бізнес).

Борг компанії перед підприємствами «ДНР» становить близько 8 млрд руб., З яких вугільникам - 2,5 млрд руб., Енергетикам - 3 млрд руб., А решта - залізничникам і підприємствам постачання.

Близьке до компанії Курченко джерело додало, що ВТС повинен закуповувати не менше 400 тис. тонн вугілля на місяць, а вивозить 80-120 тис. тонн.

Влітку 2019 року стало відомо про те, що Внешторгсервіс систематично порушував строки договірних зобов'язань по оплаті продукції. Через заборгованість робочі підконтрольних «республікам» підприємств регіону не отримували зарплату і погрожували страйками.

Сергій Курченко, який раніше розвивав бізнес в Україні, після втечі колишнього президента Віктора Януковича втік до Росії.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо НВ
X