Пік кризи. Великі автовиробники очікують, що дефіцит чіпів триватиме наступного року

28 жовтня 2021, 17:32

Великі виробники автомобілів прогнозують, що дефіцит чіпів продовжиться і 2022 року.

Великі європейські та американські автовиробники Stellantis NV, Volkswagen, Ford та GM очікують, що глобальний дефіцит чіпів продовжиться і у 2022 році, передає Bloomberg.

У той же час у Stellantis NV і Volkswagen вважають, що гострий дефіцит напівпровідників, вирваний проблемами в постачанні, вже, можливо, досяг свого піку. Європейські автовиробники заявили, що подолали найгіршу частину проблем, яка заважала виробничим лініям у всьому світі.

Відео дня

У компаніях очікують, що наступного року ситуація з доступністю комплектуючих покращуватиметься ід кварталу до кварталу".

Водночас головна виконавча директорка General Motors Мері Барра зазначила, що вона "оптимістично налаштована" на розв'язання проблеми дефіциту чіпів. У Ford також вважають, що глобальний дефіцит зменшився, і очікуються подальшого покращення наступного року.

У Volkswagen вважають, що кількість невиконаних замовлень через дефіцит чіпів до кінця року може зрости приблизно до півмільйона автомобілів.

Нагадаємо, що автомобільна галузь виявилася однією з найбільш постраждалих через дефіцит чіпів. За оцінками експертів, цього року недоотримана вигода автовиробників через дефіцит чіпів становитиме $210 млрд. Випуск авто скоротиться на 7,7 млн штук.

Через дефіцит чіпів Opel закрив один із заводів у Німеччині до кінця року . Приблизно 1300 співробітників тимчасово звільнено. У серпні цього року повідомлялося, що Toyota скоротить виробництво автомобілів на 40% через нестачу чіпів. BMW цього літа зупиняв виробництво на заводі в Німеччині також через брак напівпровідників.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X