Найбільший у світі збирач iPhone заявив про послаблення дефіциту комплектуючих

10 лютого, 10:50
Чіпів для управління харчуванням, як і раніше, не вистачає (Фото:REUTERS / Dado Ruvic)

Чіпів для управління харчуванням, як і раніше, не вистачає (Фото:REUTERS / Dado Ruvic)

Великий збирач iPhone заявив про помітне послаблення дефіциту комплектуючих вже у першій половині 2022 року.

Найбільший у світі збирач iPhone тайванська Hon Hai Precision заявила, що дефіцит комплектуючих демонструє ознаки ослаблення, передає Bloomberg.

За словами представника компанії, у першому кварталі відбудеться значне скорочення дефіциту, а «загальні обмеження постачання» послабляться вже у другому півріччі 2022-го.

Відео дня

У Hon Hai Precision зазначили, що чіпів для керування живленням, як і раніше, не вистачає. Тайванська компанія очікує, що виручка у першому кварталі практично не зміниться у порівнянні з минулим роком.

Зазначається, що від дефіциту комплектуючих постраждали багато галузей — від автомобільної до виробництва смартфонів.

Нагадаємо, що у серпні цього року гігант контрактного виробництва мікросхем TSMC попередив клієнтів про 20% підвищення цін на чіпи. Найбільше подорожчають прості у виробництві чіпи, тоді як вартість складних у виробництві напівпровідників зросте на 10%.

Глобальний дефіцит чіпів виник на тлі пандемії коронавірусу, яка з одного боку призвела до тимчасового закриття заводів з виробництва мікросхем, а з іншого стала поштовхом для підвищеного попиту на різні гаджети - комп'ютери, ігрові приставки і смартфони. Масла у вогонь підлили майнери.

Першими від ситуації на ринку мікросхем постраждали автовиробники, проте дефіцит заділу та виробників мобільних телефонів та ігрових консолей.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X