Ахметов перебуває в Україні, у нас уже немає активів у Росії — гендиректор ДТЕК

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко (Фото:НВ)
Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що олігарх Рінат Ахметов перебуває в країні.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
«Він знаходиться в Україні з першого дня війни. У перші дні війни він публічно заявив про свою особисту позицію і позицію всієї нашої групи, назвавши Путіна військовим злочинцем, позначивши Росію країною, яка щодня вчиняє злочини проти нашої країни, і що він особисто і вся група зроблять все для того, щоб ми якомога швидше перемогли у цій війні. З погляду відносин акціонера з владою мені це складно коментувати, тому що я не знаю про ці відносини. Але я знаю про відносини бізнесу із владою. Наразі йде повна консолідація у всьому, що ми робимо», — сказав Тимченко в інтерв'ю Економічній правді.
Він зазначив, що «війна дуже часто ставить все на свої місця» і стає менше сірих зон.
Відповідаючи на запитання щодо активів групи в Росії, Тимченко заявив, що їх забрали за борги через дефолт.
«Наразі у нас вже немає активів у Росії і немає жодних стосунків із Росією. Якщо говорити про російські шахти, то у нас був великий борг на балансі цих підприємств. Оскільки ці шахти були у заставі у Сбербанку, акції цих шахт були списані в рахунок цього боргу», — сказав гендиректор ДТЕК.
Він повідомив, що група з 25 лютого втратила контроль над Луганською ТЕС у місті Щастя та не знає, що з нею зараз відбувається.
«Другий наш проблемний український об'єкт перебуває на контрольованій росіянами території, але з метою безпеки говорити про нього публічно не варто. По всіх інших генеруючих компаніях у нас умовно стабільна робота», — зазначив він.
За словами Тимченка, заборгованість загалом за групою становить понад $2,8 млрд і вона продовжує обслуговувати борг.
«За домовленістю з нашими кредиторами було відкладено або заморожено фінансові засоби для продовження обслуговування боргу від 6 до 9 місяців. Тому тут ми маємо певний запас міцності. По одній із наших компаній — ДТЕК Енерго — ми частково капіталізували виплату квартальних відсотків, а частково виплатили грошима. Але, звісно ж, подальша ситуація багато в чому залежатиме від того, як розвиватимуться події далі», — сказав гендиректор ДТЕК.
Він оцінює, що у нинішній ситуації група зможе працювати ще 6−9 місяців, «виходячи із сьогоднішнього графіка обслуговування свого боргу».
Тимченко повідомив, що у перший тиждень війни платежі за електроенергію були приблизно на рівні 30% в цілому по країні, але ситуація почала вирівнюватися і зараз середній рівень зборів становить близько 55%.
«Інша справа — обсяг споживання. Зараз він на 35% нижчий за довоєнний. Ця причина в сумі з падінням зборів за електроенергію і призвела до того, що розрив ліквідності на енергоринку України становить близько 300 мільйонів доларів на місяць», — заявив він.
За оцінкою Forbes, статки Ріната Ахметова скоротилися за останній рік на $3,4 млрд — до $4,2 млрд.
Він заявляв про намір відбудувати металургійні підприємства у Маріуполі та допомогти відновити зруйноване російськими окупантами місто.
Виробник гірничо-шахтного обладнання Corum Group, що входить до ДТЕК Енерго Ахметова, переносить виробничі потужності своїх підприємств на майданчики машинобудівних заводів у Хмельницькому та на Волині.
