Данилюк засумнівався в ефективності впровадження податку на виведений капітал

21 березня 2018, 11:10

Міністр фінансів України Олександр Данилюк сумнівається у доцільності введення податку на виведений капітал (НнВК) на першому етапі тільки для малого і середнього бізнесу.

Про це він розповів в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

За словами Данилюка, така ідея з'явилася на увазі того, що не весь бізнес підтримує заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. При цьому поетапне введення НнВК істотно не скоротить бюджетні втрати, вважає міністр.

Відео дня

Він також додав, що при поетапному введенні податку на виведений капітал треба ще врегулювати взаємодію тих, хто працює на одній моделі, з тими, хто працює на інший.

"Це - додаткові ускладнення і плутанина в адмініструванні", - говорить Данилюк.

Крім того, він нагадав, що напрацьований законопроект також передбачає можливість збереження податку на прибуток для банківського сектора протягом декількох років.

Нагадаємо, на початку грудня 2017 року президент України Петро Порошенко заявив, що введення податку на виведений капітал в 2018 році відміняється. Податок планують ввести у 2019 році.

Пізніше в ДФС заявляли про 80-мільярдні збитки після введення податку на виведений капітал.

У ДФС також відзначали, що платниками податку на виведений капітал є виключно юридичні особи. При цьому, фізичних осіб-підприємців даний податок не стосується.

12 березня 2018 року Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) заявила, що стурбована оподаткуванням на виведений капітал (НВК) господарських операцій, здійснюваних на звичайних ринкових умовах.

Пізніше в МВФ розповіли про ризики для України від введення податку на виведений капітал.

Показати ще новини
Радіо NV
X