Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2

30 листопада 2017, 14:13
1557
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2 - фото

Данія ухвалила закон, який забороняє проходження російського газопроводу

Данія ухвалила закон, який забороняє проходження російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2) через її територіальні води

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Таким чином, уряд має право забороняти створення трубопровідних проектів, керуючись міркуваннями безпеки або зовнішньої політики.

Нагадаємо, наприкінці вересня Данія та Литва заявили про наміри узгоджувати свою позицію щодо проекту Північний потік-2 та впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Пізніше у парламенті Данії заявляли, що законопроект, який дасть уряду право забороняти проекти у данських територіальних водах, планують ухвалити наприкінці листопада.

У свою чергу, у компанії Nord Stream 2 AG заявили, що пропрацювали альтернативний варіант маршруту газопроводу Північний потік-2 в обхід Данії.

Крім того, 12 листопада глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Також проти російського газопроводу виступили у США. Зазначимо, що Сполучені Штати у цьому році вже запроваджували санкції, що передбачають покарання європейських компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream 2 та інших російських енергетичних проектах у Європі.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
thumb img
Втрата позицій. Які активи в Києві може продати Еста Холдинг Ріната Ахметова
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua