Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2

30 листопада 2017, 14:13
Данія ухвалила закон, який забороняє проходження російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2) через її територіальні води

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Таким чином, уряд має право забороняти створення трубопровідних проектів, керуючись міркуваннями безпеки або зовнішньої політики.

Відео дня

Нагадаємо, наприкінці вересня Данія та Литва заявили про наміри узгоджувати свою позицію щодо проекту Північний потік-2 та впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Пізніше у парламенті Данії заявляли, що законопроект, який дасть уряду право забороняти проекти у данських територіальних водах, планують ухвалити наприкінці листопада.

У свою чергу, у компанії Nord Stream 2 AG заявили, що пропрацювали альтернативний варіант маршруту газопроводу Північний потік-2 в обхід Данії.

Крім того, 12 листопада глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Також проти російського газопроводу виступили у США. Зазначимо, що Сполучені Штати у цьому році вже запроваджували санкції, що передбачають покарання європейських компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream 2 та інших російських енергетичних проектах у Європі.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X