Енерготрейдер Ахметова наростив чистий прибуток в 14 разів — Наші гроші

13 серпня 2020, 16:24

Енерготрейдер групи ДТЕК Ріната Ахметова наростив чистий прибуток в 14 разів за перші шість місяців 2020 року. Д. Трейдинг займається експортом електроенергії з Бурштинського енергоострова. Доповнено.

Енерготрейдер групи ДТЕК компанія Д. Трейдинг отримала чистий прибуток 817 млн гривень в першому півріччі 2020 року, що в 14 разів більше показника на кінець 2019 року.

Про це з посиланням на фінансову звітність компанії повідомляють Наші гроші.

Відео дня

За даними фінансової звітності, в першому півріччі 2020 року чистий валовий дохід Д. Трейдинг склав 1,61 млрд грн. Це в 20 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року (80,45 млн грн).

Фінансовий результат до оподаткування за звітний період виріс в 15 разів до 871 млн грн.

Компанія займається експортом електроенергії з Бурштинського енергоострова. Монополістом на виробництво електроенергії Бурштинського енергоострова є ТЕС компанії ДТЕК Західенерго Ріната Ахметова. У ДТЕК Західенерго входять Бурштинська, Ладижинська і Добротвірська ТЕС. Чинний прем'єр-міністр України Денис Шмигаль був директором Бурштинської ТЕС в 2018-2019 роки.

Доповнено. У ДТЕК Енерго уточнили НВ Бізнес, що порівняння результатів діяльності компанії за перше півріччя 2020 року з аналогічним періодом минулого року є некоректним, оскільки компанія Д. Трейдинг почала вести повноцінну операційну діяльність з другої половини 2019 року, після запуску нового ринку електроенергії в липні 2019 року .


Також в компанії додали, що вказане журналістами видання Наші гроші вказують на зменшення собівартості в 2 рази, що не відповідає дійсності. У компанії додали, що собівартість Д. Трейдинг за перше півріччя 2020 року порівняно з першим півріччям 2019 року зросла в 6 разів.

В цілому рентабельність діяльності Д. Трейдинг в 1 півріччі 2020 року склав близько 2,8%, що відповідає практиці роботи трейдингових компаній на європейських енергетичних ринках, заявили в компанії.

У Д.Трейдинг підкреслили, що використання третьою стороною (сайтом Наші гроші) фінансової інформації компанії без вказівки джерела і без згоди компанії є порушенням закону України.

У компанії заявили, що вважають неприпустимими будь-які публікації на адресу учасників ринку, які грунтуються на поширенні маніпулятивної і некомпетентної інформації.

Нагадаємо, що в жовтні 2019 року Антимонопольний комітет почав розслідування про монополії ДТЕК Західенерго в межах Бурштинського енергоострова. Тоді в компанії Ахметова звинувачення назвали безпідставними. Пізніше до розслідування АМКУ приєдналося Енергоспівтовариство ЄС.

У червні 2020 року АМКУ повідомив про закінчення розслідування справи проти ДТЕК Західенерго про зловживання в Бурштинському енергоострові. За даними комітету, компанія використовувала можливості, які дозволяли їй контролювати регіональний ринок і продавати в західні області електроенергію за завищеною ціною.

Бурштинський енергоострів - це особлива зона на заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Ця територія об'єднана з європейськими енергосистемами, але відключена від «материкової» України. На території енергоострова розташовані дві ТЕС ДТЕК Західенерго - Бурштинська і Добротвірська.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X