Змова на ринку цукру. У Астарті прокоментували розслідування Антимонопольного комітету
У Астарті заявили, що за минулий рік надали «вичерпну інформацію» по п’яти запитам АМКУ і його територіальних відділень.
У компанії Астарта відреагували на початок розслідування Антимонопольного комітету України за ознаками змови на ринку цукру.
В опублікованій заяві компанії говориться, що подібні розслідування проводяться державним регулятором на постійній основі, в тому числі і в період підвищення цін на ту чи іншу продукцію.
«Низький урожай минулого року очікувано вплив на ціни всіх продовольчих товарів», - відзначили в Астарта.
У компанії підкреслили, що за минулий рік надали «Вичерпну інформацію» за 2018-2019 і 2019-2020 маркетингові роки, а також за періоди вересень - листопад 2019 і 2020 років у відповідь на п'ять офіційних запитів від АМКУ і його територіальних відділень.
«Після аналізу посадовими особами АМКУ наданих нами документів і пояснень, були зняті будь-які питання», - йдеться в заяві компанії.
У Астарті підкреслили, що постійній основі розкривають всю інформацію своїм стейкхолдерам і заявили, що готові надати державному регулятору будь-які документи, що підтверджують факт відсутності порушень чинного конкурентного законодавства.
У компанії переконані, що після надання відповідних роз'яснень та документів, Антимонопольний комітет України відмовиться від будь-якого з висунутих звинувачень.
Нагадаємо, що 5 квітня АМКУ почав справу проти групи компаній Астарта і ТОВ Радехівський цукор за ознаками змови на ринку цукру.
Астарта - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який є найбільшим виробником цукру в Україні і веде діяльність в восьми областях країни. Чистий збиток Астарти за дев'ять місяців 2020 року склав 4,72 млн євро проти 1,93 млн євро чистого прибутку за аналогічний період 2019 року.
ТОВ Радехівський цукор - один з найбільших виробників цукрових буряків в Україні. На сайті компанії вказано, що вона входить в польську групу компаній Pfeifer & Langen Investments, яка володіє також п'ятьма цукровими заводами в Німеччині, частками в підприємствах у Польщі, Румунії, Італії, Угорщини, Словенії та Чехії. Кінцевим бенефіціаром ТОВ є Володимир Матковський.