В Енергоатомі розповіли, коли перші контейнери з ядерними відходами вирушать до Централізованого сховища

21 січня 2022, 16:48

У НАЕК Енергоатом заявили, що перші контейнери з ядерними відходами вирушать на Централізоване сховища відпрацьованого ядерного палива наприкінці квітня цього року. На день раніше Схеми випустили матеріал про зрив запуску цього об'єкта.

У НАЕК Енергоатом очікують, що перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом буде доставлено до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива наприкінці квітня, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Йдеться про три контейнери з Южноукраїнської АЕС.

"В цей час на ЦСВЯП проводяться холодні випробування, оцінка та документи об'єкта розглядаються Державною інспекцією ядерного регулювання на предмет видачі необхідної дозвільної документації", - заявили в НАЕК.

У компанії додали, що на сьогоднішній день будівництво Централізованого сховища повністю завершено та отримано сертифікат ГАСІ щодо готовності об'єкта до експлуатації.

Однією з причин затримки із введенням в експлуатацію вже збудованого сховища в компанії назвали невиконання колишнім генеральним підрядником компанією Укрбудмонтаж зобов'язань за контрактом на його будівництво, підписаним у 2017 році на суму 1,4 млрд грн.

У компанії зазначили, що за результатами перевірки умов та стану виконання робіт за цим контрактом, замовником будівництва ВП Атомпроектінжиніринг було передано всі матеріали до правоохоронних органів, а також подано низку судових позовів. Зокрема, підготовлено позов до Укрбудмонтажу на суму приблизно 120 млн грн з метою компенсації збитків та додаткових витрат.

Нагадаємо, що у лютому 2021-го в.о. голови Енергоатому Петро Котін заявив, що компанія вирішила остаточно відмовитися від вивезення відпрацьованого ядерного палива до Росії . Раніше Україна щороку платила РФ близько 200 млн. доларів за послуги з вивезення ядерних відходів.

На ЦСВЯП планують звозити паливо з Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС ( Запорізька АЕС має своє сховище).

Увечері 20 січня Схеми опублікували розмову чиновників про зрив запуску Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобилі.

У грудні позаминулого року менеджмент Енергоатому казав, що об'єкт готовий майже на 100%. Тоді ж, за даними журналістів, було укладено непублічну угоду на 422 млн грн із новим приватним підрядником, залученим без тендеру, — фірмою КБР.

За даними розслідування, протягом 2021 року Енергоатом перерахував компанії понад 1 млрд грн на завершення будівництва – удвічі більшу суму.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X