Вітамін вибухового зростання. Чому зліт фармацевтичних гігантів і стартапів гарантований і після пандемії COVID-19
Глобальний фармацевтичний ринок у рік епідемії COVID-19 отримав найпотужніший імпульс до розвитку, який обіцяє виробникам багатомільярдні прибутки, а пацієнтам — нові ефективні ліки, пише журнал НВ.
2020 рік представники фарміндустрії запам’ятають назавжди. Епідемія коронавірусу не тільки спричинила перегони за вакциною, обіцяючи доступ до багатомільярдного нового ринку, але і загалом підвищила попит на ліки у різних країнах.
Попередні п’ять років галузь, за визнанням аналітиків, була вельми нудною: великих угод відбувалося мало, а цифри зростання не вражали. Тепер же фармацевтичний індекс S&P за рік додав 47% і сягнув п’ятирічного максимуму, а його учасники-компанії, немов прокинувшись від сну, анонсували запуск безлічі нових інноваційних продуктів.
Ціла низка гравців, серед яких і розробники вакцини проти COVID-19 — Moderna, BioNTech і Vaxart, — вистрілили цьогоріч, змусивши заздрити своїм успіхам гігантів світової фарміндустрії.
Воно й недивно: весь світ щодня стежить за новинами, щоб зрозуміти, які країни і коли отримають доступ до вакцин, а разом із цим — шанс повернутися до колишнього способу життя, у якому немає місця поняттям «коронавірус», «карантин» і «локдаун».
«Вакцина проти COVID-19 — це дуже об'ємна історія для всієї фарміндустрії», — наголошує в коментарі для НВ Френк Ортбандт, старший директор корпоративних рейтингів у агентстві Fitch.
«2020 рік був роком єдиного фокусу для всіх учасників системи охорони здоров’я і роком солідарності перед спільним величезним тягарем», — погоджується з ним Адрієн Деламар-Дебутвіль, директор фармкомпанії Sanofi в Україні.
Але не вакциною проти коронавірусу єдиною живе ринок. Біотехнології, продукти на основі канабісу, ліки для пацієнтів з онкозахворюваннями рухають фармвиробників до нових горизонтів заробітку, дозволяючи виникати стартапам, у яких немає довгої історії успіху, але є бажання виробляти якісний продукт.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.