Concorde Capital запустив платформу для купівлі землі
Компанія Concorde Capital запустила онлайн-платформу з купівлі-продажу сільськогосподарської землі. У компанії прогнозують, що на першому етапі вартість гектара становитиме $2000.
Інвестиційна компанія Concorde Capital аграрну онлайн-платформу KupiPai, яка об'єднає власників земельних паїв, інвесторів і агрохолдинги. Про це йдеться в повідомленні компанії.
Повідомляється, що платформа буде забезпечувати під ключ весь юридичний і консалтинговий супровід угод купівлі-продажу.
«Той факт, що найближчі два роки «великий капітал» не може вийти на ринок, забезпечить максимізацію прибутковісті для інвесторів-«першопрохідців», — відзначили в Concorde Capital.
У компанії прогнозують, що на першому етапі відкриття ринку землі 1 га чорнозему буде коштувати в середньому близько $2000, при тому, що агрохолдинг-орендар буде платити орендну плату в розмірі $150−200 на рік.
«Таким чином, гарантований рентний дохід буде на рівні 7% -10% річних. При цьому зростання ціни землі очікується на рівні 15% -20% на рік за аналогією з ціновими трендами більшості європейських країн після відкриття ринку землі «, — зазначив генеральний директор компанії Ігор Мазепа.
Також керівник Concorde Capital відзначив, що зараз інвестиції в купівлю землі більш прибуткова альтернатива інвестиціям у житлову нерухомість і банківські депозити.
При здачі землі в оренду агрохолдингу інвестор отримає 7% -10% річних, і саме агрохолдинг буде підтримувати відмінний стан землі. Водночас здавання в оренду нерухомості приносить інвесторам 5% -7%, а ставка по довгострокових депозитах в гривні становить 6% -8%, в доларах — 1% -3% річних.
Нагадаємо, що 1 липня в Україні відкрився ринок сільськогосподарських земель, які було заборонено продавати з 2001 року.
Відповідно до закону, який Верховна Рада прийняла 31 березня, відсьогодні до 1 січня 2024 року право продавати і купувати землю буде тільки у фізичних осіб, однак не більш ніж 100 гектарів в одні руки. З 2024 роки її зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів.
При цьому йдеться тільки про українських юридичних осіб, акціонерами яких є виключно громадяни України, держава або територіальні громади. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки в разі, якщо українці підтримають таке рішення на референдумі.