Технології ГЛОНАСС. НАЗК внесло китайську ComNav Technology до списку міжнародних спонсорів війни

20 лютого, 16:08
ComNav Technology не пішла з російського ринку (Фото:ComNav Technology via Facebook)

ComNav Technology не пішла з російського ринку (Фото:ComNav Technology via Facebook)

Китайську ComNav Technology внесли до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія постачає в РФ навігаційне та радіолокаційне обладнання для ГЛОНАСС.

Нацагентство із запобігання корупції внесло до списку міжнародних спонсорів війни китайську компанію ComNav Technology.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

Наголошується, що компанія виробляє і досі постачає в РФ навігаційне та радіолокаційне обладнання. Зокрема йдеться про навігаційні модулі з підтримкою російської системи ГЛОНАСС ( Аналог GPS).

Відео дня

Такі модулі можуть застосовуватися в російських та іранських дронах, а також російських ракетних системах для обстрілів України. Докази цього НАЗК надала Рада економічної безпеки України», - зазначили у Нацагентстві.

Зазначається, що з 24 лютого по 30 грудня 2022 року компанія ComNav Technology здійснила 73 поставки на територію Росії на загальну суму $2,1 млн. Найчастіше компанія постачала Росії навігаційне та радіолокаційне обладнання.

Незважаючи на вторгнення РФ в Україну, ComNav Technology не призупинила виробництво модулів з підтримкою ГЛОНАСС та іншої мікроелектроніки для російського ринку, підкреслили в НАЗК.

«Навігаційна система ГЛОНАСС була створена ще в Радянському Союзі — насамперед для виконання військових цілей: навігації безпілотників та ракетних систем, здійснення розвідувальної діяльності, координації наземних бойових угруповань та навігації військово-морського флоту», — зазначили у Нацагентстві.

Зокрема, за допомогою системи ГЛОНАСС російські військові здійснюють управління іранськими БПЛА типу Shahed-136.

У НАЗК наголосили, що використання системи ГЛОНАСС у російській бойовій техніці практично повністю залежить від модулів іноземного виробництва.

«Оскільки в даний час закупівлі західних модулів стають все більш складними для Росії через розкриття численних схем „паралельного“ ( або "сірого") імпорту, Росія все більше покладається на китайських виробників», - резюмували в агентстві.

Раніше повідомлялося, що НАЗК визнало корпорацію P&G міжнародним спонсором війни через продовження роботи в Росії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X