Ціни на залізну руду повернуться до п’ятирічного максимуму за три місяці - Goldman Sachs

13 серпня 2019, 12:14

Високі ціни на залізну руду є важливим фактором зміцнення гривні і зростання ВВП України

Ціни на залізну руду, що знизилися в серпні вже на 25%, відновлять зростання і повернуться вище рівня в $100/т протягом трьох місяців, прогнозують аналітики Goldman Sachs Group Inc. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Ф'ючерси на залізну руду в Сінгапурі, вартість яких в липні досягала максимальних за п'ять років $119,18/т, подешевшали на 14% у перший тиждень серпня.

13 серпня падіння вартості цих контрактів досягало 3,3%, ціна опускалася до $85,2/т.

Падіння цін на залізну руду в серпні викликане побоюваннями зниження попиту на цей вид сировини в умовах уповільнення економічного підйому в ряді провідних промислових країн, включаючи Німеччину, США і Китай.

Експерти Goldman Sachs вважають, що обвал цін на залізну руду пов'язаний з "тимчасовим усуненням структурного дефіциту", але тривалого падіння ринку не буде.

Аналітики банку підвищили прогнозну ціну залізної руди на три місяці до $115/т з $91/т, на шість місяців - до $100/т з $80/т, на 12 місяців - до $85/т з $72/т.

"Ми очікуємо, що ціни збільшаться в найближчі місяці і бачимо потенціал їх підйому до $115/т і вище, - відзначають експерти Goldman Sachs. - Ми не можемо ігнорувати сигнали ослаблення глобального попиту, проте наші базові прогнози не передбачають рецесію ані в Китаї, ані в США і Європі".

Тим часом, прогноз аналітиків Morgan Stanley передбачає зниження вартості залізної руди в четвертому кварталі поточного року до $90/т з урахуванням зменшення попиту з боку Китаю. Експерти Capital Economics також очікують зниження цін на залізної руди в умовах ослаблення економічного підйому в Китаї в цілому і спаду активності в будівельному секторі країни, зокрема.

Варто зазначити, що високі ціни на залізну руду були важливим фактором для припливу валюти в Україну, а відповідно, для зміцнення гривні і зростання ВВП.

Показати ще новини
Радіо НВ
X