Світові ціни на продовольство падають п’ятий місяць поспіль — ООН

5 вересня, 09:19
Ціни на продовольство досі не 7,9% вищі за минулорічні (Фото:Thomas Le\Unsplash)

Ціни на продовольство досі не 7,9% вищі за минулорічні (Фото:Thomas Le\Unsplash)

Попри зниження останніх місяців, ціни на продовольство все ще на 7,9% вищі за торішні.

За підсумками серпня світові ціни на продовольство показали зниження п'ятого місяця поспіль після рекордного максимуму у березні 2022 року.

Про це йдеться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН ( ФАО).

Відео дня

Попри зниження цін на продовольство, вони все ще на 7,9% вище, ніж у 2021 році.

Індекс цін на зернові в серпні знизився на 1,4% порівняно з липнем, але все ще на 11,4% вище за значення серпня 2021 року.

У серпні світові ціни на пшеницю впали на 5,1% – вони знижуються третій місяць. Зазначається, що зниження обумовлено покращенням перспектив виробництва, особливо в Канаді та США та РФ. Також на падіння цін вплинуло відновлення експорту із портів Чорного моря з України.

Однак незважаючи на зазначені фактори світові ціни на пшеницю все ще на 10,6% вищі за свої значення у серпні 2021 року.

Індекс цін на олію впав на 3,3% у серпні проти попереднього місяця. Значення індексу опустилося трохи нижче за рівень минулого року.

Зниження другий місяць поспіль показав індекс цін на молочні продукти. При цьому його значення ще на 23,5% перевищує торішнє.

У серпні індекс цін на м'ясо знизився на 1,5% порівняно з попереднім місяцем – це друге зниження поспіль за підсумками місяця. Він залишається на 8,2% вищим за своє відповідне значення рік тому. Індекс показав рекордне значення у червні 2022 року.

Індекс цін на цукор знизився на 2,1% проти липневих значень, показавши зниження четвертого місяця поспіль. Він досяг найнижчого рівня з липня 2021 року.

Раніше повідомлялося, що через аномальну спеку в Іспанії ціни на оливкову олію можуть відлетіти вгору. За останні місяці ринкова ціна на олію сорту exstra virgin зросла приблизно на 7%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X