Є всі передумови. Голова Київхлібу розповів про можливе подорожчання хліба на 10−15%

16 квітня 2020, 17:44

Поки виробники не підіймають ціни через кризу та зниження купівельної спроможності українців.

Гендиректор компанії Київхліб Володимир Череда заявив, що на сьогодні в Україні існують передумови для підвищення цін на хліб на 10−15%. Про це Череда розповів в інтерв'ю виданню Liga.net.

Відео дня

«Станом на сьогодні є всі економічні передумови для подорожчання хліба на 10−15%. Адже за поточний сезон ціни на зерно зросли майже на 30%, борошно подорожчало на 22−25% в залежності від сорту це 40% від собівартості хліба)», — підкреслив гендиректор Київхлібу.

Також він додав, що компанія звернулася до держави з проханням вийти з інтервенцією на внутрішній ринок і трохи призупинити підвищення цін на зерно. За словами Череди, держава пообіцяла дати 160 тисяч тонн пшениці для переробки в борошно для внутрішнього споживання.

«Якусь частку вже викинув на ринок Аграрний фонд», — додав він.

За словами Череди, виробники поки не підвищують ціни через викликаного пандемією коронавірусу кризи і зниження купівельної спроможності громадян.

«Скоро місяць, як багато людей не працює через карантин. І підвищення цін ні до чого доброго не приведе, тому що мало хто має фінансову подушку на більш тривалий період», — сказав Череда.

За його словами, виробники поки готові тримати ціни на хліб.

Нагадаємо, що галузеві асоціації попереджали про можливе підвищення цін на хліб ще в кінці березня. Як причину подорожчання вони також називали подорожчання пшениці.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X