Незабаром холод. Ціна газу в Європі зросла до $1550 за тисячу кубів

15 грудня 2021, 11:59

Ціна найближчого січневого ф’ючерсу газу на TTF на біржі ICE Futures 15 грудня досягла 132,995 євро за МВт*год, тобто $1550 за тисячу кубометрів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

З відкриттям торгів у середу спотова ціна газу в Європі продовжила зростання на тлі слабкого вкладу альтернативних джерел енергії, цін на конкуруючих ринках та суворішого, ніж очікувалося, прогнозу погоди в регіоні, зазначає агентство.

Відео дня

У листопаді контракт «на день вперед» торгувався на біржі в середньому по $945, у грудні - $1182 за тисячу кубометрів. З початку року середній контракт досягнув $518.

Як пише агентство, у Європі сильно знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. Так, 14 грудня вклад вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі склав лише 10,1%, у вівторок — 9,9%. Тижнем раніше середній внесок вітрової генерації становив 15,6%.

Наголошується, що оновлений прогноз погоди передбачає похолодання на початку наступного тижня до нижчих значень, ніж передбачалося раніше.

У середньому цього року груднева температура повітря в Європі виявилася на 1,5-2 градуси нижче, ніж 2020-го.

За даними на ранок понеділка, поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг позначки 61,9% від їх максимальної місткості — на 16,8 процентних пунктів нижче за середнє значення за останні п'ять років.

14 грудня ціна січневого газового ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures уранці 14 грудня досягла позначки $1425 за тисячу кубометрів.

Коментатори пов'язували черговий стрибок цін з недільною публікацією у Frankfurter Allgemeine Zeitung про позицію нового глави німецького МЗС Анналени Бербок щодо газопроводу Північний потік-2.

Газета зазначає, що політик як представник партії Зелених завжди виступала проти будівництва газопроводу, однак після переговорника по коаліції їй довелося погодитися з тим, що Соціал-демократична партія Німеччини не буде готова відмовитися від газопроводу, який вже добудований. Однак тепер на посаді глави МЗС Німеччини Бербок постійно нагадують про її попередню позицію.

Бербок в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF заявила, що Північний потік-2 не може бути сертифікований в даний момент .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X