Дуже складно прогнозувати ціну на газ, коли вона залежить не від економічних факторів.

3 лютого, 17:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сергій Макогон, гендиректор компанії Оператор ГТС України (Фото:Сергій Макогон / Facebook)

Сергій Макогон, гендиректор компанії Оператор ГТС України (Фото:Сергій Макогон / Facebook)

Голова Оператора ГТС України Сергій Макогон зазначив, що дуже складно прогнозувати ціни на газ у нинішній ситуації, оскільки вони «не залежить від будь-яких економічних факторів, а залежить від політичних».

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо НВ.

«Основна ідея, основний посил у чому? Що є загальна світова енергетична криза, і фактично є ще й компанія Газпром, яка додатково створює проблеми для європейських країн, а ми купуємо газ у Європі, і фактично і для нас також», - зазначив Макогон.

Відео дня

Він додав, що протягом минулого року РФ штучно зменшувала постачання газу до Європи, створювала нестачу цього газу, і тому фактично її ціни дуже збільшилися.

Глава Оператора ГТС підкреслив, що два роки тому цього ж дня транзит газу до Європи був утричі чи чотири рази більшим, ніж цього року.

« Фактично у нас 100 мільярдів додаткових можливостей для транзиту газу. Але Росія не дає цього газу. Чому це робить? Фактично вона лобіює свої інтереси щодо запуску Північного потоку-2 без жодних, скажімо так, вимог третього енергетичного пакету та європейського законодавства. Фактично нав'язує у такий дуже грубий спосіб свої правила гри», — заявив Макогон.

Нагадаємо, що Нафтогаз України 21 грудня 2021 року звернувся до ЄК зі скаргою на зловживання російським Газпромом домінуючим становищем на європейському ринку газу, подавши клопотання Генеральному директорату з конкуренції. ( Directorate General for Competition) про вжиття невідкладних заходів щодо нормалізації ситуації.

« Газпром різко зменшив продаж власного газу на європейському спотовому ринку, незважаючи на попит, що зростає, і обмежує можливості інших компаній постачати додаткові обсяги газу в Європу і конкурувати з Газпромом», — заявив тоді голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

На його думку, саме це є ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін у Європі. 21 грудня спотові ціни на газ у Європі кілька разів побили абсолютні рекорди, досягнувши позначки $2189 за тисячу кубів. На момент написання новини вони становлять $2053 за тисячу кубів.

Однією з причин різкого стрибка цін стала відмова Газпрому бронювати прокачування газопроводом Ямал-Європа і падіння вироблення вітрогенерації.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X