Регулятор підтримав введення річних тарифів на газ для населення з 1 травня

5 березня 2021, 16:38

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг виступила за введення річного тарифу на газ для населення з 1 травня цього року.

Нацкомісія з тарифами (НКРЕКП) схвалила введення річного продукту ціни на природний газ для побутових споживачів з 1 травня 2021 року. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Відео дня

«З метою захисту побутових споживачів природного газу від цінових коливань на цей енергетичний ресурс зазначеним проєктом рішення пропонується ввести базову річну пропозицію, яке буде пропонуватися постачальниками», - відзначили в НКРЕКП.

Йдеться про попереднє схвалення ініціативи. Своєю чергою НКРЕКУ запрошує зацікавлені органи державної влади, фізичні та юридичні особи взяти участь в обговоренні цього проєкту рішення і надати можливі зауваження та пропозиції.

2 березня в уряді заявили, що в другому кварталі цього року планується впровадження усіма учасниками ринку газу річних продуктів для споживачів по фіксованій ціні. НКРЕКУ збирається зобов'язати всіх постачальників газу пропонувати населенню базові річні пакети терміном дії з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

В інтерв'ю Радіо НВ глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що виступає за введення річних продуктів на ринку газу для населення з 1 травня, а не з 1 квітня, коли перестане діяти урядова обмеження цін на рівні 6,99 грн за кубометр.

Також він заявив, що намір уряду зобов'язати Укргазвидобування в березні продати природний газ постачальникам газу і виробникам теплової енергії для населення за фіксованою ціною на термін з 1 квітня 2021 року до 30 квітня 2022 року, виглядає як маніпуляція ринком.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X