У липні ціни на електроенергію для бізнесу зросли на 25% - Герус

29 липня 2019, 10:50

Представник президента в Кабміні Андрій Герус негативно оцінює результати впровадження нової моделі ринку електричної енергії.

Таку заяву він зробив в інтерв'ю РБК Україна.

«Я не прихильник “паперових реформ”, реформ в презентаціях і на Facebook. Ми робимо реформи не для Європи, Америки чи МВФ, ми робимо реформи для України. Реформи мають приносити користь резидентам України в реальному житті: бізнесу та населенню. У нас же ціни у липні зросли на 25%, це найбільше одноразове зростання ціни е/е за 25 років із зрозумілими наслідками для інфляції та економіки. Тобто це не питання енергетики, це питання економіки. Ми ж не хочемо скотитися у примітивну економічну модель, де щось у землі вирощується і вивозиться, або із землі викопується і вивозиться?» - сказав він.

Відео дня

Герус зазначив, що на сьогодні газ для бізнесу дорожчий, ніж в сусідніх країнах ЄС, електроенергія також стрімко подорожчала. Він додав, що за легкістю приєднання до мереж Україна знаходиться на 120-му місці в світі.

«Які ж наші конкурентні переваги перед, наприклад, Словаччиною, Чехією чи Польщею? Чому саме в Україні будувати заводи і щось переробляти у продукти із вищою добавленою вартістю? На ці питання треба дати чесну відповідь», - підкреслив політик.

За його словами, команда президента Володимира Зеленського зараз шукає способи, «як це подорожчання електроенергії можна частково відмотати назад».

«Від сьогоднішнього рівня ціну електроенергії можна зменшити, на мою думку, мінімум на 10%. Ніяких пільг ні для кого, але ціна має бути справедливою, щоби не збиралася додаткова рента, яка потім певним монополіям іде у вигляді надприбутків. Спілкуємося із експертами USAID, міністерством і НКРЕКП. Думаю, що найближчим часом вийдемо на рішення», - сказав Герус.

Як повідомлялося, 1 липня в Україні була запущена нова модель ринку електроенергії. Це було передбачено законом «Про ринок електричної енергії», який Рада прийняла в квітні 2017 року. З 1 липня введено двосторонні договори між виробниками та постачальниками/споживачами, біржі - ринок «на добу вперед» і внутрішньодобовий ринок, а також балансуючий ринок, на якому розраховується вартість небалансів (різниці між прогнозним і фактичним споживанням).

Показати ще новини
Радіо NV
X