В Офісі президента звинуватили мережі АЗС в монопольній змові через брендове паливо

17 травня 2021, 18:05

В Офісі президента назвали держрегулювання цін на бензин і дизпаливо вимушеним заходом, а відмову АЗС від продажів брендового палива — монопольною змовою.

Заступниця глави Офісу Президента Юлія Свириденко назвала введення держрегулювання цін на паливо «вимушеним для нецивілізованого ринку заходом».

Про це Свириденко заявила в коментарі Укрінформу.

Відео дня

«Зняття з продажу брендового пального - чергова демонстрація монопольної змови. Жодна з мереж не везе спеціально окреме пальне для його використання як брендового. Про це свідчать дані щодо імпорту нафтопродуктів. Пальне стає брендовим, коли прямо на нафтобазі менеджмент мережі АЗС додає в пальне спеціальну присадку, ціна якої майже не впливає на ціну брендового пального" , - заявила Свириденко.

За словами заступника голови Офісу президента покупці переплачують на брендовому паливі близько $50 на тонні. Вона додала, що і базове пальне, і присадки є в достатній кількості, тому підстав для обмеження продажу брендового пального в Україні немає.

«Єдина мета - тиск на уряд», - вважає Свириденко.

Нагадаємо, що 14 травня Кабмін ввів держрегулювання цін на бензин і дизпаливо . Згідно з розпорядженням уряду на період дії карантину будуть встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива (Не вище 7 грн / літр) і бензину (Не вище 5 грн / літр).

У Європейській Бізнес Асоціації (EBA) заявили, що бізнес не підтримує введення державного регулювання цін на пальне і додали, що це «Сприятиме тінізації ринку».

У Мінекономіки визнали, що введення держрегулювання цін на бензин і дизпаливо матиме негативний вплив на бізнес, однак запевняють, що це дозволить створити на ринку рівні умови.

Після того як уряд ввів держрегулювання цін на бензин і дизпаливо ряд мереж АЗС призупинили їх продаж. Зокрема, від продажу дизеля і преміального палива відмовилися мережі OKKO, WOG, Socar і KLO.

Пізніше Socar і KLO відновили продажу преміального палива після того, як в Мінекономіки роз'яснили , що на нього регулювання не поширюється.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X