Заробили на коронавірусі? Антимонопольний комітет розслідує підвищення цін на авіаквитки з боку МАУ
До АМКУ надійшли повідомлення, що МАУ різко підвищила ціни на останні дні, поки Україна ще не зупинила авіасполучення.
Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету починає розслідування щодо цін на квитки, встановлених авіакомпанією МАУ. Про це заявиви голова відділення Олексій Хмельницький.
«У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19 влада Україна закликала громадян терміново повернутися з-за кордону. З 17 березня авіасполучення з іншими країнами буде зупинено. В цій надзвичайній ситуації до Антимонопольного комітету надійшли повідомлення, що найбільший національний авіаперевізник — Міжнародні авіалінії України — різко підняв ціни на квитки на останні перед зупинкою авіасполучення дні. Ілюструють звернення такими даними: квиток економ-класу Лондон-Київ на 15 березня коштує 24 тис грн, при тому напередодні квиток коштував менше 10 тис. грн», — написав він у Facebook.
Він повідомив, що АМКУ вивчить ці факти і, у разі встановлення порушень конкурентного законодавства, покарає порушника. Нагадаємо, Комітет може накласти штраф у розмірі до 10% річного прибутку компанії.
«Просимо громадян, які стали свідками таких дій авіакомпанії Fly UIA (МАУ) та інших авіакомпаній в останні дні, надавати інформацію (а також квитки, чеки оплати, інші документи щодо перельотів) до Київського обласного територіального відділення АМКУ», — додав він.
В МАУ заявили, що не розраховують вартість квитків в ручному режимі, а ціну формує спеціальна система розрахунку revenue management. «Ця система автоматично визначає вартість на тому чи іншому маршруті відповідно до цілої низки показників, такі як інтенсивність продажів, попит на період часу. Цифрові алгоритми аналізують обсяг запитів на покупку авіаквитків і перераховують їхню вартість відповідно до кількості людей, які одночасно заходять в глобальну систему бронювання для замовлення. Збільшення запитів на купівлю система розцінює як підвищення попиту з відповідним коригуванням вартості», — повідомили в компанії.
Як повідомлялося, в ніч з 16 на 17 березня в Україні припиняється регулярне пасажирське авіасполучення. Чартерні рейси, заплановані на дати після 16 березня, виконуватимуться за розкладом виключно на повернення туристів до України.