Вплив Олімпіади та загроза санкцій проти РФ. Ціни на алюміній злетіли до максимуму майже за 14 років

9 лютого 2022, 18:23

Напередодні Олімпіади Китай, який є найбільшим виробником алюмінію, почав обмежувати виробництво цього металу. Також на ціни впливає можливе вторгнення РФ на територію України та потенційні санкції.

Ціни на алюміній на Лондонській біржі металів ( LME) виріс до найвищого рівня з 2008 року — $3236 за тонну, передає Reuters.

З початку року метал, який використовується у транспорті та виробництві упаковок, подорожчав на 14%. Минулого року вартість алюмінію зросла на 42%. Зростання цін відбулося на тлі обмеження Китаєм виробництва легкого металу, щоб зменшити забруднення довкілля.

Відео дня

Китай почав скорочувати виробництво, щоби зменшити забруднення повітря напередодні зимових Олімпійських ігор. На думку аналітиків, зростання попиту призведе до зростання цін у довгостроковій перспективі.

Також наголошується, що на зростання цін впливає загроза санкцій проти Росії, яка також є великим виробником алюмінію у разі вторгнення армії РФ на територію України.

Запаси алюмінію на зареєстрованих на LME складах впали до найнижчого рівня з 2007 року та становили 767 700 тонн. У березні минулого року вони становили майже 2 млн. тонн.

На складах Шанхайської ф'ючерсної біржі ( ShFE) запаси цього металу впали майже на 20% - до 266 906 тонн з початку року. Зазначається, що у цей період запаси ShFE зазвичай зростають.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року ціна алюмінію перевищила $3000 за тонну вперше за більш ніж 13 років.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X