Гранична маржа. У Мінекономіки запропонували тимчасово регулювати ціни на бензин і дизпаливо

12 травня 2021, 19:47

У Мінекономіки хочуть обмежити маржу АЗС при продажу бензину (А-92, А-95) і дизпалива на період карантину.

У Міністерстві розвитку економіки запропонували встановити граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива і бензину на час карантину, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення міністерства.

Відео дня

Обмеження маржі для мереж автозаправних станцій Мінекономіки пропонує внести до урядової «карантинну» постанову № 1236 від 9 грудня 2020 року.

Торгову надбавки до середньої ціни дизпалива пропонують обмежити на рівні не вище 7 грн/літр, бензину (А-92, А-95) - не вище 5 грн/літр.

Відзначається, що середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та ПДВ), повинна розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць/декаду.

«Здійснювати розрахунки пропонується зобов'язати НАК Нафтогаз України, який буде їх надавати Мінекономіки не пізніше 3 числа кожного місяця, а останнє - публікувати середні ціни одного літра ДТ і бензину до 5 числа кожного місяця», - зазначає агентство.

Необхідність держрегулювання цін на бензин і дизпаливо в Мінекономіки пояснили бажанням запобігти зловживанням суб'єктами господарювання.

Нагадаємо, що 11 травня Кабінет міністрів ввів декларування зростання цін на бензин і дизпаливо на 1% і більше.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X