Ціна газу в Європі впритул наблизилася до $700 за тисячу кубів напередодні опалювального сезону

9 вересня 2021, 17:28

Ціна найближчого, жовтневого, ф’ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures в четвер увечері взяла позначку в $696 за тисячу кубометрів (56,83 євро за кВт.год), передає Інтерфакс-Україна з посиланням на дані біржі.

Відзначається, що в серпні середнє значення контракту «на день вперед» на TTF становило $533 за тисячу кубометрів, на початку вересня - вже $631 за той же обсяг.

З початку року середня ціна контракту «на день вперед» на TTF виявилася на рівні $335 за тисячу кубометрів.

Відео дня

Головним чинником зростання цін залишаються низькі запаси палива в підземних сховищах Європи при обмеженому надходженні газу по трубопроводах і в зрідженому вигляді. До переходу від закачування до відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця, а рівень запасів в сховищах ледь перевалив за 2/3.

Відзначається, що на ранок середи запаси газу в сховищах становили 69,52%, що на 15,5 процентних пункту нижче середнього рівня за останні п'ять років.

Бронювання Газпрому через Україну на вересень знижено до обсягу довгострокового контракту - 109 млн кубометрів на добу. У попередні місяці Газпром докуповував додаткові 15 млн кубометрів на добу.

Як з'ясував Bloomberg, російський Газпром розраховує почати поставки газу в Європу по Північному потоку-2 з 1 жовтня , проте фактичні терміни залежать від рішення німецького регулятора.

Станом на початок вересня в українські ПСГ було закачано понад 18 млрд кубометрів газу. Для успішного проходження опалювального сезону закачати понад 19 млрд кубометрів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X