Ціна газу для бюджетних організацій в цьому опалювальному сезоні може перевищити 19 грн за кубометр — Разумков

4 жовтня 2021, 13:01

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що ціна газу для бюджетних організацій в цьому опалювальному сезоні буде значно вищою від 13,6 грн за кубометр, які передбачаються підписаним минулого тижня тарифним меморандумом.

Про це він сказав сьогодні на засіданні погоджувальної ради.

«У мене була дискусія з [мером Дніпра Борисом] Філатовим. Він розповідав, що закріплена ціна в меморандумі 13 660 грн за тисячу кубометрів для комунальних підприємств, для лікарень, шкіл, але він трошки забув додати, що це ціна без ПДВ та транспортування. Після ефіру мені багато мерів написали, що, дивіться, там буде близько 19 100 грн. Ну давайте людям правду ж казати. Вони ж повинні розуміти на що розраховувати і місцеві бюджети також повинні це розуміти», - зазначив Разумков.

Відео дня

Він додав, що, незважаючи на підписання тарифного меморандуму, «залишилася велика кількість питань».

«Наприклад, чому в нас сьогодні на 9 млрд кубометрів газу менше закачано в сховища, чому ми його не закачали по тих цінах, які були влітку, а не по 1200, які є сьогодні. Поки ми гралися в призначення міністрів і голів Нафтогазу зараз маємо цю проблему», - заявив спікер парламенту.

30 вересня уряд, Офіс президента, місцева влада і Нафтогаз підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні на 30-40%.

Згідно з меморандумом, ціна газу для виробництва тепла для населення становитиме 7,4 грн за кубометр, для бюджетних установ — 13,6 грн за кубометр. Кабмін забезпечить держпідтримку бюджетам територіальних громад за рахунок субвенції на допомогу громадам, у яких індекс платоспроможності менше або дорівнює 0,9, «що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання, починаючи з четвертого кварталу 2021 року». Також у 2022 році держава передасть до місцевих бюджетів (крім бюджету Києва) податок на доходи фізосіб у розмірі 4% (додатково), але не менше 11 млрд грн, а також 13,44% акцизу з пального. Нафтогаз надасть виробникам теплової енергії можливість відтермінування платежів на термін до 45 днів.

Показати ще новини
Радіо NV
X