Чому через погані дороги ростуть ціни на продукти

15 квітня 2016, 20:02
Щороку українська економіка втрачає приблизно 120 млрд грн через поганий стан доріг

Про це повідомляє Державне агентство автомобільних доріг України.

"За нашими прогнозами, через незадовільний стан дорожньої мережі українська економіка втратить 100-120 млрд грн в 2016 і 2017 роках", – заявив заступник голови агентства Микола Березовський.

Відео дня

Такі витрати базуються на перевитратах палива, збільшення витрат на перевезення вантажів і пасажирів через зменшення швидкості і необхідність додаткового ремонту автомобілів.

Саме фактор великої частини транспортних витрат впливає на зростання собівартості всієї продукції на 15%.

Якщо перевести це на соціальні продукти, то приблизно на 4% дорожчає хліб, на 5% - молоко, майже на 8% - ковбаси та м'ясні вироби, на 12,5% - цукор, на 12,6% - соняшникова олія, приблизно 20% – картопля. Найбільше погані дороги впливають на гречку, її собівартість збільшується на 26%.

За словами Березовського, за всю незалежність країни таких доріг ще не було.

"У цьому році ми входимо в ремонтно-будівельний сезон з неймовірними показниками ям – понад 14,7 млрд кв. м. А що найстрашніше, за прогнозами наших фахівців, в цьому році ми не зможемо ліквідувати близько 10 млн кв. м", – додав Березовський.

Він вважає, що причиною цього є хронічне нефінансування протягом останніх 10-15 років. У 2016 році на утримання доріг виділили 2,5 млрд грн, а потрібно понад 9 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X