Фіндиректор Нафтогазу пояснив відмову від розміщення євробондів

20 жовтня 2020, 17:59

За словами фіндиректора Нафтогазу Пітера ван Леонова, компанія скасувала розміщення євробондів через низку негативних новин з України.

НАК Нафтогаз України відклав розміщення євробондів, оскільки серія негативних новин з України останнім часом негативно вплинула на співвідношення між ризиком інвестування в єврооблігації компанії і їх прибутковістю.

Відео дня

Про це фінансовий директор компанії Петер ван Дріл повідомив в експертній дискусії Energy Inside 20 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.

«Коли один інцидент - можна переварити, коли два - це вже складно, коли йде ціла послідовність різних інцидентів, то ринок голосує власними ногами ... Всі ці погані новини вплинули на рішення міжнародних інвесторів», - зазначив ван Дріл.

Серед таких негативних новин топ-менеджер Нафтогазу зокрема, назвав відхід глави НБУ Якова Смолія та звинувачення Державної аудиторської служби на адресу Нафтогазу про втрати на 75,5 млрд грн. компанія вважає ці заяви безпідставними.

У той же час фіндиректор НАК зазначив, що попит на єврооблігації був значним.

«Інвестори задекларували свою зацікавленість в інвестуванні в Нафтогаз, в українську компанію, яка їм дуже відома», - зазначив ван Дріл.

За його словами, в процесі переговорів з інвесторами 19 жовтня стало ясно, що у них є сумніви щодо середовища в Україні та її негативне сприйняття.

«Міжнародні інвестори мають вибір, куди інвестувати гроші. Вчора ми побачили, що це середовище не була досить привабливою для них », - констатував ван Дріл.

Нагадаємо, що про відмову Нафтогазу від розміщення єврооблігацій повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело на ринку. Орієнтир прибутковості паперів становив 9-9,25%. Єдиним організатором розміщення виступала компанія Citigroup Global Markets Limited.

Восени 2018 року Нафтогаз уже приймав рішення відкласти випуск єврооблігацій, пославшись на несприятливу ринкову кон'юнктуру. Тоді компанія розраховувала зайняти в доларах. Орієнтир прибутковості випуску становив 10,9%.

У 2019 Нафтогаз все ж зміг кілька разів вийти на ринок. Спочатку в липні він розмістив трирічні єврооблігації на $335 млн під 7,375% і п'ятирічні єврооблігації на 600 млн євро під 7,125% (п'яту частину бондів в євро викупив ЄБРР), а в листопаді - семирічні євробонди на $500 млн із прибутковістю 7,625%.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X