Гайдук, Тарута та Мкртчан судяться за $800 млн в Лондоні — Ліга

30 травня 2019, 13:49

Бывшие партнеры по корпорации ИСД судятся в Лондоне за деньги, полученные от продажи контрольного пакета акций корпорации российским инвесторам

У високому суді правосуддя Англії та Уельсу колишні партнери по корпорації ІСД - Сергій Тарута, Віталій Гайдук і Олег Мкртчан - затіяли три судових спори, йдеться в матеріалі Liga.net.

Відео дня

Судова тяганина стали наслідком продажу більш ніж половини акцій корпорації Індустріальний Союз Донбасу (ІСД) російським інвесторам наприкінці 2009 року.

Віталій Гайдук і його дружина Олена вважають, що партнери не доплатили їм під час виходу з бізнесу понад $800 млн. Тарута подав перехресні позови до Гайдука і Мкртчана, в яких вимагає половину акцій в п'ятизірковому готелі Hyatt (Київ) і металотрейдері Українська гірничо-металургійна компанія ( УГМК). Цими активами бізнесмени спільно володіли до угоди з росіянами.

До 2009 року Гайдук, Тарута і Мкртчан були рівноправними партнерами в корпорації ІСД. У матеріалі наголошується, що під час виходу сім'ї Віталія Гайдука з металургійного бізнесу він отримав від партнерів $950 млн. Але паралельно йшов переговорний процес з російськими інвесторами про продаж ним контрольного пакета акцій корпорації. Тому, за твердженням Гайдука, була досягнута усна домовленість з Олегом Мкртчаном про виплату Гайдуку додаткової суми, якщо росіяни оцінять 50% + 2 акцій корпорації вище. У тексті судового позову зазначається, що в результаті Тарута і Мкртчан отримали $2,7 млрд у вигляді довгострокового кредиту.

Тобто частка Гайдука була оцінена в $1,78 млрд, а не $950. Тому він вирішив вимагати від колишніх партнерів виплатити різницю, яка становить близько $830 млн.

У свою чергу Тарута подав зустрічний позов, в якому вимагає від Гайдука частку в статутному капіталі компаній, які володіють столичним готелем і мережевим металлотрейдером УГМК.

Наступне засідання лондонського суду відбудеться в жовтні 2019 року.

Нагадаємо, що корпорація ІСД володіє Дніпровським МК, металургійними заводами в Угорщині і Польщі. Також їй належать Алчевський МК і Алчевськкокс (обидва - Луганська область), які знаходяться на неконтрольованій частини Донбасу. В кінці 2017 року корпорація заявила про втрату контролю над діяльністю цих підприємств.

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо НВ
X