Чому багато туристичних операторів України мають турецьке коріння

4 липня 2019, 15:06

Багато туристичних операторів з турецьким корінням зайшли в Україну через російський ринок, де вже в кінці 1990-х — початку 2000-х вони оперували великими обсягами туристів

20 років тому туристичний ринок України на 100% складався з місцевих туроператорів. Але в кінці 1990-х - початку 2000-х років почали з'являтися на той момент дуже високотехнологічні туроператори з Росії з турецьким корінням. "Мені здається українські туроператори не очікували на появу конкурентів з країни, де оперуються набагато більші обсяги", - розповів в інтерв'ю НВ Бізнес Олександр Альба, співвласник туристичного оператора Join UP!

Відео дня

За його словами вони просто витіснили українських гравців, тиснувши на готельєрів. Вони вимагали від готелів у Туреччині та Єгипті ексклюзивне право продажу в Україні. А якщо ті відмовлялися, то туроператори, які заповнювали до 50% ємності номерів, говорили, що не продаватимуть цей готель з Росії.

В результаті, українські туроператори сильно стиснулися в обсягах, ставши невеликими гравцями або навіть турагентами.

Альба згадує, що Join UP! зміг стати великим туроператором завдяки тому, що з 2010 по 2014 рр. не займався масовими напрямками, на яких працювали російсько-турецькі компанії: Єгипет і Туреччина. "Як туроператор ми стартували з напрямків ОАЕ, Таїланд, Шрі-Ланка, Греція", - говорить бізнесмен.

Але як турагент Join UP! був дуже великим клієнтом операторів TEZ Tour і Anex Tour за цими двома напрямками. "І коли ми почали становити небезпеку для наших на той момент партнерів, вони вирішили відключити турагентство Join UP! від продажу турів до Туреччини та Єгипту. Тобто змусили нас вийти на ці напрямки", - згадує Олександр Альба.

Туроператором по Єгипту Join UP! став в жовтні 2013 року, а по Туреччині влітку 2014 року.

Туристичний оператор Join UP! почав діяльність в 2010 році з напрямку Дубай (ОАЕ). Його засновником є ТОВ   «ACS-Україна». Власники цієї компанії - Юрій та Олександр Альба.

У травні 2018 року почала польоти авіакомпанія SkyUp, яка також належить ТОВ   «ACS-Україна».

Редактор: Артем Ільїн
Показати ще новини
Радіо NV
X