Члени наглядової ради Нафтогазу назвали ключові причини звільнення - джерело

20 вересня 2017, 08:00
1972
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Два члена наглядової ради Нафтогазу залишають компанію

Вчора НАК Нафтогаз повідомив, що останні незалежні члени наглядової ради компанії прийняли рішення піти у відставку

Пол Ворвік і Маркус Річардс своє рішення пов'язують зі згортанням реформ з боку уряду.

Як розповіло НВ Бізнес інформоване джерело на ринку, члени наглядової ради не побачили в діях уряду чіткого розуміння, що Кабмін дійсно підтримує план дій з корпоративного управління Нафтогазу.

За словами співрозмовника, в своєму листі про звільнення серед інших причин вони вказують на втручання Кабміну в діяльність Укртрансгазу, включаючи рішення щодо призначень на посади голови правління та інших працівників, а також в плани відокремлення компанії (анбандлінгу).

Крім того, члени наглядової ради посилаються на втручання уряду в питання діяльності Укргазвидобування, а також відсутність затвердженого фінансового плану групи на 2017 рік з боку Кабміну і той факт, що уряд залишив без уваги питання затвердження запропонованої корпоративної стратегії групи Нафтогаз.

На початку вересня про свій намір піти у відставку заявляв член наглядової ради Нафтогазу Чарльз Проктор. Він покине компанію 30 вересня. Своє рішення Проктор також пояснив відсутністю належної підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду, незважаючи на численні обіцянки чиновників.

Раніше з посади члена наглядової ради пішла Юлія Ковалів, яка була представником держави у Нафтогазі. Таким чином, Ворвік і Річардс залишалися останніми незалежними членами наглядової ради компанії. Після їх відставки наглядової ради стає фактично недієздатним через відсутність кворуму.

Нагадаємо, у квітні цього року чотири члени наглядової ради пригрозили скласти з себе повноваження, якщо не будуть враховані ряд питань, які обговорювалися з віце-прем'єром Володимиром Кістіон. Тоді ж президент Європейського банку реконструкції і розвитку(який є одним з головних кредиторiв Нафтогазу) Сума Чакрабарті висловив стурбованість у тому, що реформа Нафтогазу може провалитися.

Він звернув увагу на невиправдану затримку реалізації плану корпоративного реформування Нафтогазу, і незавершену роботу над імплементацією вторинного законодавства, необхідного для вступу в силу з 1 квітня змін до статуту підприємства.

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Політика

Вчора, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Геополітика

Вчора, 19:38

article_img
Путін поскаржився Макрону на "антиросійську кампанію" в Україні
Політика

Вчора, 17:16

article_img
Гроші, будинки, машини. НВ вивертає навиворіт кожного із шести основних кандидатів у президенти
Країни

Вчора, 05:27

article_img
Конгрес США ініціював розслідування законності введення Трампом надзвичайного стану заради "мексиканської стіни"