Члени наглядової ради Нафтогазу назвали ключові причини звільнення - джерело

20 вересня 2017, 08:00
Вчора НАК Нафтогаз повідомив, що останні незалежні члени наглядової ради компанії прийняли рішення піти у відставку

Пол Ворвік і Маркус Річардс своє рішення пов'язують зі згортанням реформ з боку уряду.

Як розповіло НВ Бізнес інформоване джерело на ринку, члени наглядової ради не побачили в діях уряду чіткого розуміння, що Кабмін дійсно підтримує план дій з корпоративного управління Нафтогазу.

Відео дня

За словами співрозмовника, в своєму листі про звільнення серед інших причин вони вказують на втручання Кабміну в діяльність Укртрансгазу, включаючи рішення щодо призначень на посади голови правління та інших працівників, а також в плани відокремлення компанії (анбандлінгу).

Крім того, члени наглядової ради посилаються на втручання уряду в питання діяльності Укргазвидобування, а також відсутність затвердженого фінансового плану групи на 2017 рік з боку Кабміну і той факт, що уряд залишив без уваги питання затвердження запропонованої корпоративної стратегії групи Нафтогаз.

На початку вересня про свій намір піти у відставку заявляв член наглядової ради Нафтогазу Чарльз Проктор. Він покине компанію 30 вересня. Своє рішення Проктор також пояснив відсутністю належної підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду, незважаючи на численні обіцянки чиновників.

Раніше з посади члена наглядової ради пішла Юлія Ковалів, яка була представником держави у Нафтогазі. Таким чином, Ворвік і Річардс залишалися останніми незалежними членами наглядової ради компанії. Після їх відставки наглядової ради стає фактично недієздатним через відсутність кворуму.

Нагадаємо, у квітні цього року чотири члени наглядової ради пригрозили скласти з себе повноваження, якщо не будуть враховані ряд питань, які обговорювалися з віце-прем'єром Володимиром Кістіон. Тоді ж президент Європейського банку реконструкції і розвитку(який є одним з головних кредиторiв Нафтогазу) Сума Чакрабарті висловив стурбованість у тому, що реформа Нафтогазу може провалитися.

Він звернув увагу на невиправдану затримку реалізації плану корпоративного реформування Нафтогазу, і незавершену роботу над імплементацією вторинного законодавства, необхідного для вступу в силу з 1 квітня змін до статуту підприємства.

Показати ще новини
Радіо NV
X