Члени наглядової ради Нафтогазу подають у відставку через політичне втручання

19 вересня 2017, 18:36
Незалежні члени наглядової ради Національної акціонерної компанії (НАК) Нафтогаз України мають намір подати у відставку через політичне втручання

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

"Своє рішення Пол Ворвік і Маркус Річардс пов'язують зі згортанням реформ з боку уряду", - наголошується в повідомленні.

Відео дня

У компанії також додали, що в своєму листі Ворвік і Річардс зазначили, що в квітні 2017 вони вже висловлювали представникам Кабінету Міністрів свою чітку позицію щодо невиконання урядом Плану реформування корпоративного управління Нафтогазу.

"Незважаючи на запевнення, які були надані членам наглядової ради представниками вищого політичного керівництва України, протягом останніх п’яти місяців не сталось жодних суттєвих зрушень вперед. Жодна з дій, які знаходяться під контролем уряду, не була виконана. Навпаки, рівень політичного втручання у роботу Нафтогазу продовжує зростати і став, на жаль, очевидною нормою", - йдеться в листі.

Нагадаємо, 29 березня Кабмін прийняв рішення збільшити склад наглядової ради Нафтогазу з п'яти до семи чоловік. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що збільшення кількості членів наглядової ради з правлінням не погоджувалося.

Пізніше чотири з п'яти членів наглядової ради Нафтогазу пригрозили звільненням, якщо не будуть враховані ряд питань, які обговорювалися з віце-прем'єром Володимиром Кістіон.

Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією.

3 квітня голова наглядової ради Нафтогаз Юлія Ковалів вирішила покинула свою посаду. Пізніше наглядова рада компанії схвалила її відставку.

Також 6 вересня член наглядової ради Нафтогазу України, незалежний директор Чарльз Проктор, заявив про відставку зі свого поста.

Причиною відставки він назвав відсутність підтримки реформи корпоративного управління з боку уряду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X