Скільки українці заплатять взимку за газ на тлі рекордних цін в Європі

8 жовтня 2021, 13:34
Автор: Артем Ільїн

Рекордне зростання вартості газу на європейських біржах викликає тривогу в Україні. Чи отримає населення аналогічне зростання тарифів і хто заплатить за таке подорожчання?

На європейських енергетичних біржах ціна «блакитного палива» майже щодня б'є рекорди, однак це не повинно позначитися на тарифах для громадян України. Незважаючи на спекуляції окремих політиків, стрибка цін для домогосподарств не буде, йдеться в статті НВ Бізнес Весна покаже. Чи пройде опалювальний сезон в Україні без катастроф і хто заплатить за дешевий газ.

Відео дня

«Адже ще з 1 травня всі побутові споживачі рішенням НКРЕКП були переведені на річний тариф і ціна газу в цьому тарифі була зафіксована на рік. Це означає, що до 1 травня 2022 року ціна газу для населення не зміниться. Вона залишиться такою, якою була опублікована перед запуском цих річних тарифів», — розповів НВ Бізнес Артем Компан, голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів.

Енергопостачальні компанії ще в березні опублікували свої ціни для кінцевих споживачів. Вони коливаються від 7,60 до 16 грн за 1 куб. м. Такі ціни діють в межах так званих річних тарифів, які на сьогодні є базовими.

Але фіксація цін може вплинути на діяльність компаній-постачальників, які стануть буфером між високими ринковими цінами і фіксованими цінами для споживачів.

У НАК Нафтогаз України кажуть, що ціни, за якими Нафтогаз реалізує газ для населення і теплокомуненерго (для виробництва тепла і гарячої води для потреб населення), є збалансованими — вони захищають інтереси споживача і одночасно покривають потреби українського видобутку. «Газ для потреб інших споживачів Нафтогаз відпускає за цінами, що враховують зростання вартості імпортних закупівель», — заспокоюють в прес-службі Нафтогазу.

В кінці минулого тижня НАК уклав 16 нових прямих контрактів з компаніями, які працюють під торговою маркою Твій Газзбут. Таким чином, була створена так звана балансуюча група. У цих контрактах ціна газу для газзбутів, який в результаті буде купувати населення, також зафіксована на рівні 7,43 грн за 1 куб м.

Схожі контракти Нафтогаз України укладає і з підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ).

Тобто для населення і більшості підприємств теплокомуненерго, які виробляють тепло для багатоквартирних будинків, ціна газу буде фіксованою до кінця ОЗП 2021/2022.

У НАК Нафтогаз України впевнені, що поточних запасів газу вистачить до кінця зими. І високі ціни на європейських газових біржах не вплинуть на стан цієї національної компанії, яка фактично взяла на себе всі фінансові ризики щодо поставок «блакитного палива» населенню за фіксованими низькими цінами.

Тобто поточна висока ціна природного газу в першу чергу впливає на промислові підприємства не тільки в Україні, але і в Європі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X