США дозволили Chevron добувати нафту у Венесуелі

28 листопада 2022, 15:33
Chevron зможе добувати нафту у Венесуелі (Фото:Angus Mordant \ Reuters)

Chevron зможе добувати нафту у Венесуелі (Фото:Angus Mordant \ Reuters)

Мін'юст США дозволив компанії Chevron добувати нафту у Венесуелі.

Міністерство фінансів США дозволило Chevron відновити видобуток ресурсів у Венесуелі в обмежених масштабах. Про це йдеться на веб-сайті відомства.

Підрозділ Мінфіну США видав генеральну ліцензію, яка дозволяє компанії видобувати, транспортувати та постачати до США нафту чи нафтопродукти, що виробляються спільними підприємствами ( СП) Chevron.

Відео дня

Компанія також зможе проводити будь-яке технічне обслуговування та ремонт на активах СП.

Також Chevron отримав право на купівлю та ввезення до Венесуели товарів або ресурсів, які пов'язані з вищезгаданою діяльністю. У тому числі йдеться про розріджувачі, конденсати, нафту або продукти з природного газу.

Ліцензія сформульована так, щоб венесуельська держкомпанія PDVSA не отримувала вигоди від продажу нафти компанією Chevron.

Також у тексті документа зазначається, що ліцензія не дозволяє сплати будь-яких податків або роялті уряду Венесуели. Також документ не дозволяє виплату будь-яких дивідендів компанії PDVSA або будь-якій юридичній особі, у якої PDVSA прямо чи опосередковано володіє 50% і більше відсотками акцій.

Рішення щодо ліцензії було ухвалено після того, як венесуельська опозиція та адміністрація президента Венесуели Ніколаса Мадуро оголосили про поновлення переговорів, зазначили в Мінфіні США.

У жовтні повідомлялося, що адміністрація президента США Джо Байдена обговорює з Венесуелою пропозицію про пом'якшення санкцій в обмін на можливість компанії Chevron добувати там нафту . Це відкриє ринки США та Європи для експорту нафти з Венесуели.

Можливе зближення США з Венесуелою відбувається на тлі рішення країн ОПЕК+ на чолі із Саудівською Аравією та Росією скоротити видобуток у відповідь на падіння цін на нафту.

У відповідь президент США Джо Байден повідомив про плани поставити на ринок додаткові 10 млн барелів нафти.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X