Чехи викупили у росіян в Україні три великих заводи будматеріалів

5 липня 2018, 14:39

Чеська компанія Sweetondale завершила операцію з придбання у російської Техноніколь трьох заводів будматеріалів. Крім того, Sweetondale вклала €3,5 млн у модернізацію найбільшого виробника теплоізоляційних матеріалів в Україні.

Про це повідомив виконавчий директор Sweetondale Тихомир Ліловіч, передає кореспондент НВ Бізнес.

Зокрема, придбано завод з виробництва мінеральної теплоізоляції в Черкасах (найбільшого виробника теплоізоляційних матеріалів в Україні) і два заводи з виробництва полімерної ізоляції і бітумно-полімерних матеріалів в Кам'янському.

Відео дня

Найближчим часом планує вкласти €3,5 млн в модернізацію та збільшення потужності виробництва черкаського Заводу Техно, що в майбутньому дозволить збільшити експорт на 10-15%.

За січень-травень 2018 року завод виробив 600 тис. куб. м мінеральної вати і активізує виробництво в період підготовки до опалювального сезону.

"До кінця 2018 року заплановано наростити обсяги виробництва до 1,5 млн куб. м мінеральної теплоізоляції", - повідомив Ліловіч.

З моменту укладення угоди і надходженням іноземних інвестицій була розширена географія збуту - стали доступними ринки Боснії та Герцеговини, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії. На сьогоднішній день, продукція доступна в 11 країнах Євросоюзу, при цьому до 93% всього обороту припадає на внутрішній ринок.

При цьому він зазначив, що загальний обсяг ринку в 2017 році становив 215 тис. тонн, а в 2018 році зросте до 230 тис. тонн. Ціни на мінеральну вату за рік зросли на 5-7%.


Компанія Sweetondale заснована у 2012 році Гарі Аланом Штерном.Спочатку спеціалізувалась на інжинірингу і лізингу промислового обладнання. У 2014 році компанія вирішила вийти у виробничий бізнес. У 2015 році відбулися перші перемовини між керівництвом компанії Техноніколь і Sweetondale, а в 2017 були досягнуті домовленості про купівлю трьох заводів на території України.З 16 лютого 2018 року офіційно до складу Sweetondale входить завод з виробництва мінеральної ізоляції у м. Черкаси, завод з виробництва полімерної ізоляції в м. Кам’янськ, а також завод з виробництва бітумно-полімерних рулонних матеріалів в м. Кам’янське.


Компанія Завод Техно заснована в 2007 році, це одне з найбільших підприємств з виробництва теплоізоляційних матеріалів в будівельній промисловості України. Завод розміщується на території понад 8,5 га, виробнича площа - 2000 кв.м.Площа складів готової продукції - 38 354 кв.м. Статутний капітал становить 600 тис. грн. 99% підприємства належить комерційному товариству Світондейл ЦЗ С.Р.О (Чехія). Кінцевим бенефіціаром є Гарі Алан Штерн. Частка підприємства на українському ринку мінеральної теплоізоляції становить 41%.

Компанія експортує 7% продукції в 11 країн Євросоюзу, а також в Боснію і Герцеговину, Туреччину і Молдову. Найбільша частка експорту припадає на Румунію та Молдову. У планах компанії - збільшити експорт на 10-15%.

Показати ще новини
Радіо NV
X