Частку російського акціонера у Крюківському вагонобудівному заводі передали АРМА

19 липня, 17:06
Цехи КВБЗ (Фото:Прес-служба КВБЗ)

Цехи КВБЗ (Фото:Прес-служба КВБЗ)

Суд передав АРМА частку російського акціонера Крюківського вагонобудівного заводу.

Голосіївський районний суд Києва передав частку у статутному капіталі Крюківського вагонобудівного заводу, яку контролює росіянин Станіслав Гамзалов, Агентству з розшуку та менеджменту активів ( АРМА).

Відео дня

Відповідне рішення було ухвалено 13 липня, пише видання Liga.net із посиланням на Єдиний судовий реєстр.

Йдеться про 25% частку у статутному капіталі підприємства, яку у 2012 році придбала підконтрольна Гамзалову австрійська компанія OW Capital Management.

Ці акції були заарештовані в травні в рамках кримінального провадження про виведення 192,9 млн грн до Росії через низку збиткових контрактів.

На думку слідства, Крюківський завод купував за завищеними цінами комплектуючі до рухомого залізничного складу у російських компаній, які причетні до нападу РФ на Україну.

« У органу досудового розслідування є підстави вважати, що посадовими особами ПАТ Крюківський вагонобудівний завод з метою виведення коштів у РФ було укладено низку збиткових зовнішньоекономічних контрактів, на підставі яких було перераховано 192 879 226 грн на поточні рахунки резидентів РФ за комплектуючі до залізничної служби. за завищеною вартістю, виробництвом підприємств РФ, за наявності українських аналогів за вигіднішою ціною», — йдеться у судовому рішенні.

Зокрема йдеться про компанії ЛЛМЗ-Кам, Мосавтоскло, Брянський завод поглинаючих товарів, Ритм ТПТА, КРЕВРЗ.

Нагадаємо, що наприкінці травня цього року прокуратура заарештувала акції найбільшого в Україні виробника вагонів — Крюківського ВРЗ. Завод платив на рахунки російських компаній, пов'язаних із його акціонером громадянином РФ Станіславом Гамзаловим.

Крюківський ВСЗ ( Кременчуг) – найбільший в Україні виробник вантажних вагонів. Єдиний виробник пасажирських вагонів та поїздів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X