Частка Газпрому на європейському ринку газу в 2020 році знизилася

15 січня 2021, 13:38

Загальна частка поставок російського Газпрому в споживанні газу в Європі за підсумками 2020 року знизилася з 36% до 33% на користь виробників скрапленого природного газу (СПГ), повідомляє Коммерсантъ.

Глава Газпром експорту Олена Бурмістрова повідомила 14 січня, що в 2020 році частка Газпрому в споживанні Європи і Туреччини знизилася на 3 процентних пункти, до 33%. Поставки російського монополіста до країн ЄС і Туреччини в 2020 році склали близько 175 млрд кубометрів газу.

Відео дня

«В цілому набір заходів, які прийняв Газпром в нестандартній ситуації, виправдав себе. Вже з третього кварталу обсяги нашого експорту досягли, а в окремих випадках і перевищили докризові показники. Ми успішно виконали всі зобов'язання перед імпортерами і успішно зберегли ринкову частку на рівні близько 33%», - сказала Бурмістрова.

Коммерсантъ зазначає, що зниження частки Газпрому в Європі пояснюється провальним першим півріччям. Проти концерну зіграла його контрактна модель, де істотну частку мають контракти з тривалим лагом зміни цін. Через це ціни за контрактами Газпрому виявлялися вище поточних спотових котирувань, і покупці в Європі віддавали перевагу скрапленому газу, каже аналітик по газу центру енергетики МШУ Сколково Сергій Капітонов. Ця модель може допомогти Газпрому в цьому році, оскільки спотові ціни різко зросли і ціни за контрактами Газпрому виявляються більш привабливими.

За оцінками Platts, Норвегія та Алжир, конкуренти Газпрому в поставках трубопровідного газу в Європу, в 2020 році поставили близько 102,55 млрд і 22 млрд кубометрів газу відповідно.

Нагадаємо, що в січні спотові ціни на газ в Європі різко зросли. 12 січня вони злетіли до $335 за тисячу кубометрів і після цього почали знижуватися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X