Одну з найбільших фондових бірж України вирішили частково продати китайцям

31 серпня 2018, 16:59

Акціонери Української біржі (УБ) затвердили рішення про випуск товариством 14 тис. акцій додаткової емісії і пропозиції зазначених цінних паперів Китайській Товарній біржі Bohai Commodity Exchange (BOCE).

Про це УБ повідомила на своїй Facebook-сторінці.

"Прийнято рішення додатково до існуючих 25 тыс. акцій випустити 14 тис. нових та запропонувати їх Бохайской Товарній біржі (Китай)", - відзначили на біржі.

Відео дня

Після викупу 14 тис. акцій частка китайців складе 36% від статутного капіталу.

Відзначається, що в даний час акціонерний капітал фондового майданчика складається з 25 тис. акцій номіналом 1 тис. грн.


Українська біржа заснована 15 травня 2008 року провідними учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею РТС. Торги вона почала у березні 2009 року і першою запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, ринок РЕПО, розрахунки через центрального контрагента і терміновий ринок.


Нагадаємо, у кінці травня РНБО розширила список "антиросійських" санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі - електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиках - ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.

5 червня фондова біржа попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

З 18 червня 2018 року Українська біржа призупинила торгівлю у режимі безадресних заявок всіма цінними паперами.

9 липня, чешска Dragon Capital s.r.о. скоротила свою частку в Українській біржі (УБ) з 20,8% до 9,9%.

Показати ще новини
Радіо NV
X