Центренерго не може бути дійною коровою з порятунку 29 держшахт — голова Фонду держмайна Сенниченко

22 червня 2020, 09:44

З урахуванням низької ціни газу і високої ціни вугілля державних шахт Центренерго вигідно зараз працювати на комбінованій моделі.

Про це голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко сказав в інтерв'ю НВ Бізнес.

"Що таке Центренерго? Це покупка палива для виробництва електроенергії і тепла. такий собі «кип'ятильник». Він може частково працювати на вугіллі, який буває імпортний, ДТЕКівський або держшахт. Деякі його агрегати на газу. Новий директор повинен розібратися із закупівлями і загальною ефективністю компанії. Важливо знайти грамотний паливний баланс, тобто на чому це повинно працювати, і сформувати на осінь запаси для зими. В даний момент, з урахуванням низької ціни газу і високої ціни вугілля державних шахт, компанії вигідно працювати на комбінованої моделі. І компанія може забирати весь обсяг вугілля всіх державних шахт. Однак за багаторічне відтягування реформи вугільної галузі та підвищення ефективності шахт — платять всі громадяни України. Безпосередньо з бюджету щороку дотується шахти на мільярди гривень", - зазначив він.

Відео дня

Сенниченко додав, що "одна компанія не може бути дійною коровою з порятунку 29 державних шахт".

За його словами, новий голова компанії повинен завершити здачу в ФДМ фінансових результатів за минулий рік, які відомство мало отримати до 1 березня. Також необхідно провести аудит фінансової звітності.

"Третє завдання - розібратися з питаннями, хто, у кого, скільки купує і якими способами, і хто куди продає. Для нас це підприємство було "чорним ящиком". І ми повинні готувати його паралельно до приватизації", - сказав голова ФДМ.

Він також пояснив, як відомству вдалося змінити менеджмент компанії, який пов'язували з олігархом Ігорем Коломойським: "Коли я виніс з голосу на Кабмін призначення директора і це стало відомо, нас три рази мінували, потім Держреєстр завішують, потім в суд подають. І в той момент, коли щось хтось не встиг, ми вранці отримали позитивне рішення суду, через годину провели Наглядову раду, внесли до реєстру і відразу приїхали туди з Нацполіцією - чотири автобуси. І нас пустили".

Центренерго належать три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Вони забезпечують електроенергією центр і частково схід країни. Сумарна проектна потужність станцій становить 7690 МВт - приблизно 15% від загальної потужності електростанцій України. Державі належить 78,3% акцій Центренерго. В кінці травня цього року ФДМ вдалося повернути контроль над підприємством - новим керівником став Олександр Корчинський.

Кабінет міністрів на засіданні 17 червня визначив пріоритетним використання вугілля вітчизняного виробництва при виробництві електричної енергії на українських теплоелектростанціях. В.о. міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що в травні-червні знизилися обсяги споживання вітчизняного вугілля при виробництві електроенергії, оскільки його заміщають природним газом, вартість якого помітно знизилася. За її словами, це призводить до припинення роботи шахт, вимушеного простою і затримки виплати зарплат шахтарям. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що тепер державне Центренерго буде активно закуповувати вугілля з державних шахт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X