"Це був ступор". Зубко прокоментував питання монетизації субсидій

6 лютого 2019, 19:03

Монетизація субсидій в Україні дозволить модернізувати та зменшити споживання газу на рівні домогосподарств, заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко у ефірі Радіо НВ.

"Для нас дуже важливо, щоб споживач управляв своїми коштами і управляв своєю енергоефектиністю. Ніхто не буде заперечувати, що субсидії – це був ступор на питанні енергоефективності", – зазначив віце-прем’єр-міністр.

Відео дня

За його словами, люди, які повністю сплачують свої комунальні послуги, були залежними від людей, які отримують субсидії, у питаннях модернізації та енергоефективних заходів.

Субсидії – це був ступор на питанні енергоефективності

"Від 40 до 60% домогосподарств казали: слухайте, мені платить держава, я не буду вкладати ще кошти в модернізацію, тому що і так за мене все оплачується", – зауважив Зубко.

Наразі в Україні перейшли та те, щоб субсидіант чітко розумів, що він отримує субсидії по соціальним нормативам споживання.

"Людина, яка потребує менше і витрачає менше, вона може ці кошти або залишити собі, або взагалі після того, як вона поверне свої кошти від енергоефективних заходів, залишати собі, поки доходи не будуть перевищувати ті соціальні нормативи і стандарти, які сьогодні прописані постановами Кабінету Міністрів", – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також додав, що на сьогоднішній день в Україні практично 4,5 млн домогосподарств потребують допомоги держави. З них 69,9% – це пенсіонери.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 року Кабінет міністрів України затвердив механізм монетизації субсидій для кінцевого споживача.

З 1 березня 2019 року очікується виплата субсидій готівкою, тоді як безготівкова форма виплат здійснюється з 1 січня.

Показати ще новини
Радіо NV
X