Carlsberg Ukraine виграла судову суперечку через торговий знак Львівське Різдвяне

12 серпня 2019, 16:19

Верховний суд відхилив касаційну скаргу Першої приватної броварні щодо використання торгового знака Львівське Різдвяне

Верховний суд України в складі колегії суддів Касаційного господарського суду не задовольнив касаційну скаргу пивоварної компанії Перша приватна броварня (Львів) щодо визнання недійсним свідоцтва компанії Carlsberg Ukraine на торговий знак Львівське Різдвяне, передають Українські Новини з посиланням на повідомлення суду.

Відео дня

"Місцевий суд рішенням, яке залишає без змін постанову апеляційного господарського суду, в задоволенні позову відмовив. Колегія суддів КГС ВС погодилася з висновками судів попередніх інстанцій", - сказано в ньому.

Cуди попередніх інстанцій встановили, що Перша приватна броварня є власником знака для товарів і послуг Різдвяний, що охороняється відповідним свідоцтвом, яке було зареєстровано 12 травня 2009 року.

У свою чергу знак Carlsberg Ukraine був зареєстрований 26 серпня 2014 року і активно використовується компанією на ринку пива в Україні.

Відзначається, що словесні позначення, заявлені як знаки, порівнюються з словесними та комбінованими позначеннями, в композиції яких входять словесні елементи. При встановленні схожості словесних позначень враховується звукова (фонетична), графічна і смислова схожість.

Згідно з матеріалами справи, суди оцінили висновки судових експертиз з точки зору пересічного споживача і визнали, що наявність у знака Carlsberg Ukraine оригінальних графічних елементів впливає на загальне враження, яке передається цим знаком. Таким чином, схожість базується на загальному враженні, тому графічного елементу досить, щоб виключити схожість.

Ступінь фонетичної схожості протиставлених знаків в цьому випадку є менш важливим фактором, оскільки при купівлі товару споживач зазвичай візуально сприймає знак, що позначає товари.

З огляду на зазначене, касаційна скарга компанії Перша приватна броварня залишена без задоволення.

Раніше Господарський суд Києва і Північний апеляційний господарський суд визнали за Carlsberg Ukraine право використовувати на етикетці продукції слово Різдвяне.

Як повідомлялося, вартість реєстрації торгової марки в Україні зросла в 4 рази.

ПАТ Карлсберг Україна зареєстровано в Запоріжжі; компанія об'єднує заводи в Запоріжжі, Києві та Львові; виробнича потужність Київського пивоварного заводу складає 473 млн л пива на рік, Запорізького - 407 млн л і Львівського заводу - 231 млн л на рік. У портфель Carlsberg Group в Україні входять пиво і безалкогольні напої під назвами Львівське, Балтика, Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664, Арсенал, Жигулівське Запорізького Розливу, Хмільне, Квас Тарас, Somersby, Guinness, Kilkenny, Harp, Warsteiner, Grimbergen і інші.

Перша приватна броварня була заснована в 2004 році Андрієм Мацолою та його сім'єю. Портфель марок компанії становить пиво Бочкове, Авторське, Пшеничне, Медове і інші. Компанія управляє двома пивзаводами - у Львові і Радомишлі сумарною потужністю 200 млн л пива на рік.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо НВ
X