Cargill буде продавати маски для корів, які допоможуть зменшити викиди метану

1 червня 2021, 12:53

Велика американська продовольча компанія Cargill планує продавати пристрої для корів, які поглинають метан.

Пристрій, який схожий на маску, розробив британський стартап Zelp. Компанія-розробник стверджує, що таким чином викиди метану можна зменшити більш ніж наполовину, пише агентство Bloomberg.

Відео дня

Cargill оголосила у вівторок, що планує почати продавати пристрої європейським фермерам у 2022 році. Ціна ще не визначена. У Zelp кажуть, що річна плата може стартувати приблизно з $80 за одну корову.

Близько 95% метану корови виділяють у вигляді відрижки і через ніс. Він більш шкідливий для екології, ніж вуглекислий газ. Вважається, що якщо ступінь впливу вуглекислого газу на клімат умовно прийняти за одиницю, то парникова активність того ж молярного об'єму метану складе 21-25 одиниць.

Пристрої Zelp будуть розміщуватися над ротом корів і діяти за принципом каталітичного нейтралізатора в автомобілях. У пристрої встановлений фільтр, який поглинає метан. Коли фільтр насичується, в результаті хімічної реакції метан перетворюється в CO2, який потім виділяється в атмосферу.

Zelp веде переговори з низкою потенційних партнерів-виробників і планує підготувати свою розробку до серійного виробництва до кінця року. Стартап прогнозує, що за перший рік можна виготовити 50 тисяч одиниць, а далі наростити виробництво до 200 тисяч.

Показати ще новини
Радіо НВ
X