Колишній завод Порошенка отримав 75,2 млн грн за будівництво Подільського моста

6 травня 2019, 17:56

Придбана Сергієм Тігіпком Кузня на Рибальському візьме участь у будівництві Подільського мостового переходу

У квітні завод Сергія Тігіпка Кузня на Рибальському отримав 75,2 млн грн за участь у будівництві Подільського моста. Про це повідомив Гліб Канівський, глава експертної організації StateWatch з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів, пише ЕП.

Відео дня

Гроші перерахував генеральний підрядник будівництва моста, приватна фірма ТОВ Еко-Буд-Трейд. Остання отримала кошти від комунального підприємства Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва.

У 2017 році Еко-Буд-Трейд за результатами тендерів уклала дві угоди з Дирекцією на будівництво Подільського моста на 4,33 млрд і 1,76 млрд грн , загальною вартістю 6 млрд грн. Тоді ж приватна фірма уклала угоди субпідряду із Кузнею на Рибальському, яка на той момент належала чинному президенту Петру Порошенку.

За інформацією Bihus.Info влітку 2017 року Кузня отримала 150 млн грн за постачання металевих конструкцій для будівництва Подільського моста. У свою чергу Кузня закуповувала товар у представників російського бізнесу.

З серпня 2018 проводиться досудове розслідування за результатами будівництва даного моста.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами КП Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва можливо допущена розтрата бюджетних коштів в особливо великих розмірах з боку ВАТ Мостобуд і ТОВ Еко-Буд-Трейд під час будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу через річку Дніпро, яка виразилася у відсутності контролю за діяльністю генпідрядників при виконанні робіт за зобов'язаннями, які виникли при отриманні авансової виплати, завищенні вартості виконаних робіт і матеріали, що підтверджено аудиторським висновком Київської міської державної адміністрації", - йдеться в судових матеріалах.

Як відомо, Подільський мостовий перехід будується c 1993 року.

Завод Кузня на Рибальському (раніше Ленінська Кузня) був створений в 1862 році. У 1995 році його придбав Петро Порошенко, бізнес-активами якого управляє фонд Прайм Ессетс Капітал.

У 2017 році прибуток заводу склав 18,6 млн грн, а виручка - 776 млн грн.

Восени 2018 року група ТАС Сергія Тігіпка досягла попередньої домовленості про купівлю заводу. За даними ЗМІ, Тігіпко заплатив Порошенку і Кононенку за Кузню близько $300 млн.

Нагадаємо, що в кінці лютого 2019 Тігіпко розповів, що планує побудувати на територіях заводу житловий масив і великий торгово-офісний центр.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X